Pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o ociepleniach pianką poliuretanową

Natryskowy sposób aplikacji pozwala na zastosowanie izolacji poliuretanowej na prawie wszystkie powszechnie stosowane w budownictwie materiały (blacha ocynkowana, drewno, płyty drewnopochodne, styropian, papa, stal, laminat poliestrowo-szklany) oraz kształt (blacha trapezowa, falista)

Natryskiwana piana doskonale wypełnia wszystkie trudno dostępne przestrzenie eliminując w ten sposób mostki termiczne. Stosując wełnę bądź styropian wypełnienie wszystkich pustek jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Materiał nie ulega zjawisku osuwania bądź filcowania. Izolacja poliuretanowa jest pozbawiona połączeń przez co właściwości termoizolacyjne są identyczne w każdym punkcie izolacji.

System izolacji natryskowej posiada atest PZH oraz aprobatę dopuszczającą do stosowania w budownictwie. Przy produkcji używane są środki spieniające o zerowym potencjale niszczenia powłoki ozonowej. Stosowanie izolacji poliuretanowej przyczyna się do zmniejszenia emicji CO2, oraz zmniejszenia nakładów na ogrzewanie. Poliuretan jest coraz częściej wykorzystywany w budownictwie pasywnym i energooszczędnym

Technologia izolacji natryskowej poliuretanowej znana jest już od wielu lat, a swój rozwój zawdzięcza zastosowaniom przemysłowym (izolacja hal, kurników, mroźni i chłodni, zbiorników itd.). Teraz ta technologia zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników w budownictwie domów jedno- oraz wielorodzinnych. Dzięki coraz większej popularności staję się poważną konkurencją dla tradycyjnych metod izolacji, zostawiając je pod względem skuteczności i trwałości daleko w tyle.

Natrysk wykonywany jest bezpośrednio u klienta, nie ma konieczności przygotowywania na wymiar, czy docinania izolacji. Utwardzona piana nie tylko nie obciąża konstrukcji dachu, ale dodatkowo wzmacnia jego wytrzymałość oraz dzięki doskonałej hydroizolacji( blisko 100% zamkniętych komórek) wydłuża trwałość konstrukcji i dodatkowo stanowi wygłuszenie

Natrysk można wykonywać zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Ta metoda izolacji szczególnie polecana jest jako renowacja starych pokryć dachowych, których naprawa wiązałaby sie z dużym nakładem środków. Metodą natrysku można wykonać do kilkuset metrów kwadratowych gotowego pokrycia w ciągu jednego dnia roboczego.

Gotowa izolacja jest odporna na zjawisko gnicia i butwienia oraz rozwój grzybów. Nie występuje zjawisko zanikania izolacji bądź pogorszenia właściwości izolacyjnych, nie występuje efekt pylenia, jest pozbawiona zapachu oraz w razie potrzeby łatwa w obróbce. Izolacja wykonana w tej technologii w pełni opiera się inwazji gryzoni i insektów.

Przy pomocy poliuretanowych systemów natryskowych można z powodzeniem izolować zarówno dachy znajdujące się na zewnątrz jak i poddasz budynków. W przypadku stosowania na zewnątrz powierzchnia izolacji musi być zabezpieczona przed promieniowaniem UV. Tego rodzaju systemy bardzo dobrze sprawdzają sie także do izolacji poddaszy (eliminacja najmniejszych szczelin), stropów, ścian pod zabudowę G-K, w budownictwie domów drewnianych oraz podłóg (pod wylewkę betonową). System otwartokomórkowy polecany jest szczególnie do izolacji poddaszy oraz ścian działowych pełniąc funkcję izolacji akustycznej.

Masz do nas dodatkowe pytania?

Wystarczy kontakt mailowy lub telefoniczny, a uzyskasz odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię zagadnienia. Dobierzemy produkt, który spełni twoje oczekiwania.