NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

ZAPYTAJ O OFERTĘ DLA SIEBIE
  Masz do nas dodatkowe pytania?

  Wystarczy kontakt mailowy lub telefoniczny, a uzyskasz odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię zagadnienia. Dobierzemy produkt, który spełni twoje oczekiwania.

  GDZIE MOGĘ ZASTOSOWAĆ IZOLACJĘ POLIURETANOWĄ?

  Natryskowy sposób aplikacji pozwala na zastosowanie izolacji poliuretanowej na prawie wszystkie powszechnie stosowane w budownictwie materiały (blacha ocynkowana, drewno, płyty drewnopochodne, styropian, papa, stal, laminat poliestrowo-szklany) oraz kształt (blacha trapezowa, falista)

  DLACZEGO IZOLACJA NATRYSKOWA?

  Natryskiwana piana doskonale wypełnia wszystkie trudno dostępne przestrzenie eliminując w ten sposób mostki termiczne. Stosując wełnę bądź styropian wypełnienie wszystkich pustek jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Materiał nie ulega zjawisku osuwania bądź filcowania. Izolacja poliuretanowa jest pozbawiona połączeń przez co właściwości termoizolacyjne są identyczne w każdym punkcie izolacji.

  CZY STOSOWANIE TEGO TYPU IZOLACJI JEST BEZPIECZNE DLA ŚRODOWISKA?

  System izolacji natryskowej posiada atest PZH oraz aprobatę dopuszczającą do stosowania w budownictwie. Przy produkcji używane są środki spieniające o zerowym potencjale niszczenia powłoki ozonowej. Stosowanie izolacji poliuretanowej przyczyna się do zmniejszenia emisji CO2, oraz zmniejszenia nakładów na ogrzewanie. Poliuretan jest coraz częściej wykorzystywany w budownictwie pasywnym i energooszczędnym

  STOSOWAĆ TYLKO W BUDOWNICTWIE JEDNORODZINNYM?

  Technologia izolacji natryskowej poliuretanowej znana jest już od wielu lat, a swój rozwój zawdzięcza zastosowaniom przemysłowym (izolacja hal, kurników, mroźni i chłodni, zbiorników itd.). Teraz ta technologia zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników w budownictwie domów jedno- oraz wielorodzinnych. Dzięki coraz większej popularności staję się poważną konkurencją dla tradycyjnych metod izolacji, zostawiając je pod względem skuteczności i trwałości daleko w tyle.

  CZY MOGĘ ZASTOSOWAĆ OCIEPLENIE PIANKĄ POLIURETANOWĄ W DOMU?

  Natrysk wykonywany jest bezpośrednio u klienta, nie ma konieczności przygotowywania na wymiar, czy docinania izolacji. Utwardzona piana nie tylko nie obciąża konstrukcji dachu, ale dodatkowo wzmacnia jego wytrzymałość oraz dzięki doskonałej hydroizolacji( blisko 100% zamkniętych komórek) wydłuża trwałość konstrukcji i dodatkowo stanowi wygłuszenie

  STARE CZY NOWE BUDOWNICTWO?

  Natrysk można wykonywać zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Ta metoda izolacji szczególnie polecana jest jako renowacja starych pokryć dachowych, których naprawa wiązałaby się z dużym nakładem środków. Metodą natrysku można wykonać do kilkuset metrów kwadratowych gotowego pokrycia w ciągu jednego dnia roboczego.

  CZY UŻYCIE IZOLACJI Z PIANKI JEST BEZPIECZNE DLA MIESZKAŃCÓW DOMU?

  Gotowa izolacja jest odporna na zjawisko gnicia i butwienia oraz rozwój grzybów. Nie występuje zjawisko zanikania izolacji bądź pogorszenia właściwości izolacyjnych, nie występuje efekt pylenia, jest pozbawiona zapachu oraz w razie potrzeby łatwa w obróbce. Izolacja wykonana w tej technologii w pełni opiera się inwazji gryzoni i insektów.

  TYLKO DACH, A CO Z RESZTĄ BUDYNKU?

  Przy pomocy poliuretanowych systemów natryskowych można z powodzeniem izolować zarówno dachy znajdujące się na zewnątrz jak i poddasz budynków. W przypadku stosowania na zewnątrz powierzchnia izolacji musi być zabezpieczona przed promieniowaniem UV. Tego rodzaju systemy bardzo dobrze sprawdzają się także do izolacji poddaszy (eliminacja najmniejszych szczelin), stropów, ścian pod zabudowę G-K, w budownictwie domów drewnianych oraz podłóg (pod wylewkę betonową). System otwartokomórkowy polecany jest szczególnie do izolacji poddaszy oraz ścian działowych pełniąc funkcję izolacji akustycznej.

  TWOJE PODDASZE POTRZEBUJE IZOLACJI?