Ocieplanie Pianą Pur Bełchatów
Setpur to profesjonalna firma oferująca usługi ocieplanie Pianą Pur także w Bełchatowie. Zapewniamy wysoką jakość usług i innowacyjne podejście do termicznej izolacji. Ocieplenie pianką PUR zapewni Ci trwałość i oszczędność energii. Wybierz Setpur i przekonaj się o jakości naszych usług przy ocieplaniu pianą PUR w Bełchatowie.
Profesjonalne ocieplenia i izolacje w Bełchatowie - zadbaj o komfort i efektywność energetyczną:
- ocieplanie poddaszy pianą,
- pianowanie dziur,
- pianowanie magazynów,
- pianowanie hal,
- izolacje w rolnictwie (fermy, kurniki, przechowalnie, chłodnie),
- naprawa dachu z papy,
- ocieplenie dachu pianką,
- docieplanie stropów,
- docieplanie piwnicy,
- docieplanie garaży,
- ocieplanie fundamentów.
Budując własny dom, musimy być odpowiedzialni za długoterminowe rozwiązania. Priorytetem jest wybór najlepszych dostępnych materiałów, które są bezpieczne, trwałe i niezawodne. Naszą pewność budzi dokumentacja i przeprowadzone badania, zwłaszcza dotyczące starzenia się materiałów, które precyzyjnie określają parametry produktu na przestrzeni lat. Wśród tych materiałów znajduje się piana poliuretanowa, znana również z zastosowania w izolacji poddasza. Wykonano badania substancji lotnych, uzyskano atest higieniczny, potwierdzono zgodność z normami, posiada certyfikat CE, a przeprowadzone testy dotyczące palności i właściwości po starzeniu są standardem dla izolacji premium, jaką jest piana. Żadne inne materiały izolacyjne nie posiadają tak dobrze udokumentowanych właściwości.
Proces ekspandowania materiału na powierzchni izolowanej wynika z przewidywalnych reakcji chemicznych w kompozycjach poliuretanowych. Tempo tych reakcji jest kontrolowane poprzez reaktywne katalizatory i temperaturę. Wszystkie składniki są trwale wkomponowane w polimer, stając się jego integralną częścią. Po pełnej reakcji, te skomponowane kompozycje tworzą nieszkodliwy polimer, który w przyszłości pod wpływem promieni słonecznych ulegnie naturalnej biodegradacji.
Obecnie najlepszym wyborem do ocieplania poddasza jest pianka poliuretanowa. Dzięki swoim właściwościom jest w pełni kompatybilna z innymi materiałami, w tym drewnem, i nie powoduje jego uszkodzeń ani rozkładu, gdy jest na niej natryskiwana. Jako materiał ekspandujący, doskonale wypełnia wszelkie szczeliny. Jest skuteczną barierą przeciwwiatrową, szczególnie w zimie, gdy występuje niska temperatura i silne wiatry o prędkościach dochodzących do 50 km/h. Tego rodzaju wiatry szybko chłodzą nieszczelne poddasza, co jest coraz większym problemem w coraz bardziej wietrzne zimy. Czy znasz inny materiał termoizolacyjny o podobnych właściwościach?
Producenci pian oferują gwarancję na jakość swoich produktów nawet do 25 lat, co potwierdza ich zaufanie do nich. Czy możemy dowiedzieć się, na ile lat udzielana jest gwarancja na ocieplenie wykonane przy użyciu piany? Ponadto, ile lat gwarancji otrzymuje się na usługę izolacji cieplnej z użyciem tradycyjnych materiałów?
W przypadku przecieków dachowych, szybkie naprawy z użyciem papy są tylko tymczasowym rozwiązaniem, ponieważ problem często powraca. Dlatego ważne jest przeprowadzenie solidnej naprawy. Istnieje wiele sposobów naprawy dachu, ale jaki jest najbardziej skuteczny? Tradycyjne materiały mają wiele wad związanych z ich reakcją na zmiany temperatury oraz sposobem połączenia z dachem. Przy niskich temperaturach papa staje się sztywna i mało elastyczna, co prowadzi do jej pęknięcia. Natomiast przy wysokich temperaturach staje się płynna i traci swoje właściwości klejące, co prowadzi do rozklejania się. Dodatkowo, substancje lotne wyparowują, co powoduje osłabienie papy, jej pękanie i kruszenie. Należy jednak zauważyć, że cena tradycyjnych materiałów jest niska, ale jest to zwykle proporcjonalne do ich jakości.
Piany poliuretanowe wykazują niezrównaną jakość i parametry izolacyjne w porównaniu do tradycyjnych materiałów. W obliczu wysokiej inflacji i kryzysu energetycznego, stały się również konkurencyjne pod względem cenowym.
Proces natrysku piany polega na aplikacji izolacji pod ciśnieniem, co pozwala na wniknięcie piany do wszelkich pęknięć i ich wypełnienie podczas ekspansji. Jedynie taka izolacja, potwierdzona badaniami, gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcyjne. Ważne jest, aby pamiętać, że dachy, ze względu na swoją wysokość, są narażone na ogromne siły, takie jak wiatr. Aby uniknąć potencjalnej katastrofy budowlanej, zaleca się zastosowanie sprawdzonego i zatwierdzonego rozwiązania, jakim jest natrysk piany. Tylko ten materiał może ściśle i szczelnie przylegać do dachu, uniemożliwiając przedostawanie się wiatru pod izolację. Inne materiały stosowane w płytach wymagają kotwienia.
W przypadku domków letniskowych budowanych głównie w obszarach turystycznych, niezbędne jest zastosowanie piany w ścianach, podłogach i stropach. Ważne jest, aby utrzymać niskie koszty eksploatacji tych obiektów, aby biznesplan mógł się opłacić. Turyści nie oszczędzają na ogrzewaniu, dlatego musimy zrobić to za nich. Dzięki szczelnym ścianom całe ciepło zostaje zatrzymane, co sprawia, że wnętrze szybko się nagrzewa, co z pewnością docenią wszyscy turyści. Taka izolacja przyczynia się do oszczędzania energii cieplnej i poprawy komfortu termicznego turystów.
W naszej świadomości istnieją domki o powierzchni podłogi wynoszącej 40 m2, których ściany wykonane są z płyt z warstwą piany o grubości 15 cm.
Konstrukcje takie jak stropodachy, stropy poddaszy i stropy kondygnacyjne stanowią wyzwanie podczas procesu uszczelniania i izolacji. Z reguły, chłód z tych konstrukcji przenika skutecznie i szybko, co prowadzi do zwiększonego odczuwania zimna oraz szybkiego ochładzania pomieszczeń. Szczególnie obiekty znajdujące się nad garażami, zwłaszcza podziemnymi, często charakteryzują się niewłaściwą izolacją.
Jeśli chodzi o izolację termiczną stropów, mamy dwie opcje do wyboru: natrysk piany lub wlew piany. Obie metody wymagają odpowiedniego sprzętu i techniki.
W przypadku domków parterowych, możemy zastosować strop z regipsu, który jest zawieszony na konstrukcji dachu. Za regipsem umieszczamy folię paroizolacyjną i stelaż. Taki strop możemy natryskiwać pianą z góry, zarówno na jętki, jak i na pozostałą konstrukcję. Jest to doskonała metoda, która pozwala obniżyć koszty, ponieważ izolujemy mniejszą powierzchnię stropu zamiast większych powierzchni skosów. Wraz z izolacją stropu, izolujemy również ścianę kolankową, aby zapobiec przenikaniu temperatury przez mur. Warto jednak pamiętać, że nie powinniśmy ograniczać się do natryskiwania piany tylko na jętki i strop. Ważne jest, aby belka skosów miała podobną temperaturę na całej długości, aby uniknąć jej nadmiernego obciążenia, skręcania lub pękania.
Na nieużytkowych poddaszach istnieje możliwość izolacji powierzchniowej za pomocą piany otwartokomórkowej, pod warunkiem, że nie będzie na niej chodził nikt.
W przypadku stropów użytkowych zaleca się stosowanie twardej piany lub ukrycie jej pod deskowaniem nowej podłogi. Choć wiąże się to z nieco większym kosztem, efekt jest lepszy, a dodatkowo zapewnione jest wyciszenie.
Przemysł drewniany i meblarski potrzebuje skutecznej ochrony przed przeciekami i odpowiedniego składowania wyrobów drewnianych. W przypadku tartaków, które nie są miejscami wymagającymi wysokiej estetyki, priorytetem jest budowa ekonomiczna. Gdy przegroda dachowa osiąga koniec swojej żywotności, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie piany do jej regeneracji. To szybkie, ekonomiczne i trwałe rozwiązanie, które obejmuje 3 cm grubości izolacji piany poliuretanowej o zamkniętej strukturze komórkowej, zapewniającej termo- i hydroizolację. Gwarantujemy 10 lat na naszą usługę, a producent piany oferuje aż 25 lat na parametry izolacji – to dłużej niż jakikolwiek inny produkt dostępny na rynku.
Piany charakteryzują się naturalną odpornością na warunki atmosferyczne, zapylenie i drobnoustroje, dlatego są idealne do stosowania na dachach. Ich zgodność z przepisami Broof oraz dokumentacja z badań ITB dostarczana przez producenta potwierdzają tę właściwość.
Dachy z płyt betonowych mają możliwość izolacji zarówno od zewnątrz, np. poprzez zastosowanie papy lub bezpośredniego nałożenia izolacji na płytę, jak i od wewnątrz. W przypadku izolacji wewnątrz budynku, warto rozważyć nawet użycie tańszej piany otwartokomórkowej, która obecnie jest dostępna nawet o połowę taniej niż tradycyjne materiały.
Izolacja dachu od zewnątrz ma znaczącą zaletę, polegającą na zapewnieniu odpowiedniej hydroizolacji. Piany poliuretanowe mogą wzmocnić istniejącą izolację, zapewniając uszczelnienie i ochronę przed ciepłem. Dzięki temu stara izolacja przestanie tracić swoje właściwości i dach przestanie przeciekać oraz niszczeć.
Izolacja dachów drewnianych jest istotna ze względu na zdrowie drewna. Często pojawiają się pytania dotyczące punktu rosy w przegrodzie z pianą i wpływu na drewno. Gdy dach po pianowaniu jest nieszczelny, woda może się przedostać do piany i zatrzymać się tam podczas procesu wysychania. Jednak piany mają zdolność łatwego oddawania wody, a wilgoć musi przenieść się do środowiska o mniejszej wilgotności, takiego jak powietrze na zewnątrz lub w pomieszczeniu. To wynika z podstawowych zasad fizyki. W przeciwnym przypadku nasze ubrania nie wysychałyby po praniu.
Procesy związane z rozkładem i gnicie są spowodowane kapilarnym wchłanianiem wody przez różne materiały, w tym drewno. Są to naturalne zjawiska, które mogą występować.
Czy punkt rosy może wystąpić w materiale pianowym? Czy piany potrzebują wentylacji? Piany i drewno mają pewne podobieństwa pod względem właściwości. Czy kiedykolwiek widziałeś wilgoć na belkach w przekroju na poddaszu? Istnieje przekonanie, że drewno jest zdolne do „oddychania”, chociaż brakuje oficjalnych norm i definicji tego parametru. Niemniej jednak drewno uważane jest za materiał o właściwościach oddychających, a jednym z wskaźników związanych z oddychalnością jest dyfuzja, która wynosi 60 dla drewna. Drewniane domy z bali są najstarszymi konstrukcjami, które zapewniają odpowiedni komfort termiczny i nadal istnieją do dzisiaj. Jednak nikt nie widział wilgoci wewnątrz drewna pochodzącej z otoczenia. Wynika to z faktu, że drewno samo w sobie ma opór cieplny i pełni funkcję barierę przeciw wiatrową, nie przepuszcza całej masy zimnego powietrza przez swój przekrój i nie mieszają się one w żaden sposób z ciepłym powietrzem, zwłaszcza w przekroju. Dlatego trudno jest, aby punkt rosy powstał wewnątrz drewna. Piany mają podobne właściwości, a dyfuzja dla pian zamkniętokomórkowych wynosi również 60, a dla pian otwartokomórkowych wynosi 4. Istnieją również materiały o wskaźniku 1. Problem kondensacji rosy jest kwestią, którą porusza się lobby tradycyjnych materiałów, ponieważ dotyczy to materiałów, które nie radzą sobie z nadmiarem wilgoci, gdyż przepuszczają powietrze do swojej objętości bez ograniczeń.
Na podstawie tych informacji nie możemy jednoznacznie stwierdzić, który materiał jest lepszy. Istnieje również kwestia metody instalacji i jej wpływu na poddasze.
Metoda instalacji ma ogromne znaczenie, ponieważ istotne jest minimalizowanie strat ciepła poprzez odpowiednie zabezpieczenie otwartych przekrojów lub mostków termicznych. Warto również zauważyć, że istnieją materiały, które nadal są instalowane przy użyciu sznurków na poddasze lub strop. Jednakże, w przypadku pożaru, istnieje ryzyko, że sznurki ulegną spaleniu w krótkim czasie. To z kolei prowadzi do utraty nośności, a materiał termoizolacyjny przestaje chronić poddasze. W takiej sytuacji ogień może łatwo przeniknąć do konstrukcji drewnianej i się rozprzestrzeniać.
- cena ocieplania pianą zamkniętokomórkową ścian – od 8 zł / 1cm / m2
- cena ocieplania poddasza pianą – od 60 zł / 20cm / m2
- termoizolacja dachów pianą zamkniętkomórkową – ceny – od 15 zł / 1cm / m2
- hydroizolacja dachów – od 60 zł / m2