Ocieplanie Pianą Pur Jelenia Góra
Setpur to profesjonalna firma oferująca usługi ocieplanie Pianą Pur także w Jeleniej Górze. Zapewniamy wysoką jakość usług i innowacyjne podejście do termicznej izolacji. Ocieplenie pianką PUR zapewni Ci trwałość i oszczędność energii. Wybierz Setpur i przekonaj się o jakości naszych usług przy ocieplaniu pianą PUR w Jeleniej Górze.
Profesjonalne ocieplenia i izolacje w Jeleniej Górze - zadbaj o komfort i efektywność energetyczną:
- ocieplanie poddaszy pianą,
- pianowanie dziur,
- pianowanie magazynów,
- pianowanie hal,
- izolacje w rolnictwie (fermy, kurniki, przechowalnie, chłodnie),
- naprawa dachu z papy,
- ocieplenie dachu pianką,
- docieplanie stropów,
- docieplanie piwnicy,
- docieplanie garaży,
- ocieplanie fundamentów.
Budowa własnego domu to odpowiedzialność na lata. Chcemy użyć najlepszych dostępnych materiałów, nieszkodliwych, bezpiecznych i trwałych. Przekonuje nas dokumentacja stosowanych materiałów, przeprowadzone badania zwłaszcza starzeniowe, które mówią jakie parametry będzie miał produkt po latach. Wśród tych produktów jest piana poliuretanowa stosowana również do ocieplenia poddasza. Badania substancji lotnych, atest higieniczny, zgodność z normami, certyfikat CE, badania palności i właściwości po starzeniu to standard dla izolacji typu premium, jakim jest piana. Żadna z innych izolacji nie ma aż tak dobrze znanych właściwości.
Ekspandowanie materiału na powierzchni izolowanej może mieć miejsce dzięki przewidywalnym reakcjom chemicznym kompozycji poliuretanowych. Tempo reakcji modyfikowane jest reaktywnymi katalizatorami i temperaturą. Wszystkie użyte składniki wbudowane są w polimer, stając się jego częścią na zawsze. Tak przereagowany kompozycje tworzą nieszkodliwy polimer, który po upływie życia budynku ulegnie biodegradacji od promieni słonecznych.
Ocieplanie poddasza pianą to aktualnie najlepszy wybór. Dzięki swoim parametrom piana jest w pełni akceptowana przez inne materiały, w tym przez drewno, a natryśnięta na drewno nie powoduje jego butwienia czy gnicia. Jako materiał ekspandujący świetnie wypełnia szczeliny. Działa wiatrochronnie zwłaszcza zimą kiedy mamy niską temperaturę i wiejący wiatr z prędkościami od 50 km/h, taki wiatr wychładza nieszczelne poddasza znacznie szybciej niż typowa zimowa aura. Niestety mamy coraz bardziej wietrzne zimy. Czy znasz inną termoizolację o takich właściwościach?
Producenci pian, aby potwierdzić jakość produktów, dają gwarancję na właściwości pian nawet do 25 lat. Ile lat gwarancji ma Twoje ocieplenie? Ile lat gwarancji dostaniesz na usługę izolacji cieplnej tradycyjnymi materiałami?
Szybka naprawa dachu z papy w sytuacji kiedy już przecieka możliwa jest tylko na chwilę, bo po czasie sytuacja wróci. Kolejnym krokiem jest solidna naprawa. Dach można naprawiać na wiele sposobów, ale jaki jest najlepszy? Tradycyjne materiały mają szereg wad. Najczęściej są one związane z pracą temperaturową i sposobem połączenia z dachem. Niskie temperatury usztywniają papę, staje się twarda i mało elastyczna w związku z tym osłabiona po prostu pęka. W wysokich staje się płynna i rozkleja się, a związki lotne uciekają, pozbawiona plastyfikatorów pęka i kruszeje. Cena za to jest niska więc jakość proporcjonalna.
Piany są bezkonkurencyjne pod względem jakości i parametrów izolacyjnych porównując do tradycyjnych materiałów. Cenowo konkurencyjne stały się w czasach wysokiej inflacji i kryzysu energetycznego.
Natrysk piany jest procesem ciśnieniowego nakładania izolacji na powierzchni, dzięki temu wchodzi w każde pękniecie i wypełnia je podczas wzrostu swojej objętości. Tylko tak wykonana izolacja zapewnia bezpieczeństwo konstrukcyjne potwierdzone badaniami. Pamiętaj, że dachy z racji wysokości są poddane ogromnym siłom np. wiatru. Aby uniknąć katastrofy budowlanej stosuj przebadane i aprobowane rozwiązanie, jakim jest pianowanie. Tylko ten materiał przylega silnie i szczelnie do dachu tak, że wiatr nie dostaje się pod niego. Inne materiały w płytach muszą być kotwione.
Najczęściej budowane w obszarach turystycznych domki letniskowe muszą mieć pianę w ścianach, podłodze czy stropach. Koszty utrzymania tych obiektów są niezwykle ważne, aby biznesplan działał. Turyści nie oszczędzają ciepła, trzeba to robić w ich imieniu. Szczelne ściany zatrzymują całe ciepło i dzięki temu kubatura szybko się nagrzewa, to doceni każdy turysta. Pomoże to w oszczędzaniu ze względu na bilans cieplny i wrażliwość turysty na ciepło.
Znane są nam domki o powierzchni po podłodze 40 m2 i ściany z płyt z pianą o grubości 15 cm.
Stropodachy, stropy poddaszy, stropy kondygnacyjne są trudne do uszczelnienia i izolacji. Chłód z nich zwykle działa przenikliwie i szybko sprawiając, że marzniemy znacznie szybciej, a pomieszczenia szybciej się wychładzają, Obiekty nad garażami zwłaszcza podziemnymi często są źle wyizolowane.
Jeśli chodzi o docieplanie stropów, do wyboru mamy dwie metody, natrysk i wlew piany. Obie wymagają odpowiedniego sprzętu i metody.
W domkach parterowych wykorzystujemy strop złożony z regipsy podwieszonego do konstrukcji dachu, za regipsem folia paroizolacyjna i stelaż. Taki strop natryskujemy od góry z jętek lub pozostałej konstrukcji. To świetna metoda, dzięki której obniżamy koszta, zamiast skosów o większej powierzchni izolujemy strop o mniejszej powierzchni, Wraz ze stropem ścianę kolankową, aby uniknąć przenikania temperatury przez mur. Unikamy jednak pianowania skosów tylko do jętek, a potem stropu, należy pamiętać, aby belka skosów miała podobną temperaturę na całej długości, aby unikać jej nadmiernej pracy, skręcania czy pękania.
Inne stropy, na poddaszach nieużytkowych możemy wyizolować powierzchniowo nawet pianą otwartokomórkową, o ile nikt nie będzie po niej chodził.
Stropy użytkowe wymagają, aby użyć piany twardej albo schować ją pod deskowaniem nowej podłogi. Koszt jest nieco większy, ale efekt lepszy, wyciszenie jest w cenie.
Przemysł drewniany, meblarski wymagają szczególnej ochrony przed przeciekami i suchego magazynowania produktów gotowych z drewna. Tartaki to nie są miejsca, gdzie wymaga się szczególnej estetyki, a obiekty zwykle są budowane metodą ekonomiczną. Kiedy przegroda dachowa kończy swoją żywotność to moment na jej regenerację pianą. Najszybciej i najtaniej oraz najtrwalsze jednocześnie, jest użycie 3 cm grubości izolacji pianą poliuretanową zamknięto komórkową jako termo i hydroizolacja. 10 lat gwarancji od nas i 25 lat na parametry piany od producenta to dłużej niż cokolwiek jest na rynku w ofercie.
Odporność piany na warunki atmosferyczne, zapylenie i drobnoustroje jest właściwością naturalną dla pian. Stosowanie ich na dachy jest w pełni zgodne z przepisami Broof, dokumentacja z badań ITB dostarczana jest przez producenta.
Dachy z płyt betonowych można izolować zarówno od zewnątrz np. na papę lub bezpośrednio na płytę oraz od wewnątrz. W środku obiektu możemy zastanowić się nawet nad użyciem piany otwarto komórkowej w jeszcze niższej cenie, aktualnie nawet o połowę taniej niż inne tradycyjne materiały.
Zaletą od zewnątrz jest właściwa hydroizolacja. Piany wzmocnią położone wcześniej izolacje, uszczelnią i odizolują od ciepła – stare izolację przestaną pracować. Dach przestanie przeciekać i niszczeć.
Dachy drewniane jest szczególnym tematem z punktu widzenia zdrowia drewna. Najczęściej zapytania dotyczą punktu rosy w przegrodzie z pianą i butwieniu drewna. Kiedy dach po pianowaniu jest nieszczelny to woda musi dostać się do piany i zostanie tam na czas wysychania. Piany łatwo oddają wodę, a wilgoć musi zostać w czasie do ośrodka o mniejszej wilgotności jak powietrze na zewnątrz lub w pomieszczeniu, takie są prawa fizyki. Gdyby było inaczej nasze ubrania by nie schnęły po praniu.
Procesy gnilne występują od kapilarnego zaciągania wody do materiałów, w tym drewna. To naturalne procesy.
Czy punkt rosy może powstać w pianie? Czy piana potrzebuje wentylacji? Piany są materiałem pod tym względem podobne do drewna. Czy widziałeś kiedyś, aby belki były mokre w przekroju w środku na poddaszu? Uważa się, że drewno posiada właściwości nazwane przez lobby oddychaniem. To wymyślony parametr, bo nie ma żadnej normy albo nawet definicji takiego parametru. Mimo to drewno uznawane jest za oddychalne a jedną z wielkości połączoną z oddychalnością jest dyfuzja, która dla drewna wynosi 60. Domy z drewnianych bali to najstarsze konstrukcje zapewniające odpowiedni komfort termiczny. Istnieją do dziś. Nikt jednak nie widział, aby drewno było mokre w środku od wilgoci z otoczenia. Dzieje się tak, bo samo, drewno posiada opór cieplny jest również materiałem wiatrochronnym, nie przechodzi przez jego przekrój cała masa powietrza zimnego, nie miesza się ono w żaden sposób z ciepłym powietrzem a na pewno nie w przekroju. Stąd ciężko jest, aby punkt rosy mógł wypaść w przekroju drewna. Piany posiadają podobne właściwości, dyfuzja dla pian zamknięto komórkowych jest również na poziomie 60, dla pian otwartokomórkowych na poziomie 4. Są też materiały, które mają na poziomie 1. Problem ze skraplaniem rosy tworzy lobby materiałów tradycyjnych, ponieważ ten problem dotyczy materiałów, które nie radzą sobie z ilością wilgoci, bo wpuszczają powietrze do swojej objętości bez ograniczeń.
Czy na tej podstawie wiemy, który jest lepszy? A co ze sposobem instalacji? Czy ma on wpływ na poddasze?
Sposób instalacji jest niezwykle ważny, zależy nam przecież, aby straty ciepła były jak najmniejsze, a otwarte przekroje materiałów warstwowych nie dają tego. Są też materiały, które nadal instaluje się do poddasza czy stropu na sznurki. Co się dzieje ze sznurkami podczas pożaru? Co dzieje się z materiałem termoizolacyjnym kiedy sznurki w sekundę się spalą? Jeśli ten sznurek pełnił funkcję nośną to po jego spaleniu materiał spada i nie chroni poddasza, płomień ma wtedy pełny dostęp do konstrukcji drewnianej a ogień przenosi się dalej.
- cena ocieplania pianą zamkniętokomórkową ścian – od 8 zł / 1cm / m2
- cena ocieplania poddasza pianą – od 60 zł / 20cm / m2
- termoizolacja dachów pianą zamkniętkomórkową – ceny – od 15 zł / 1cm / m2
- hydroizolacja dachów – od 60 zł / m2