Ocieplanie Pianą Pur Nowy Tomyśl

Setpur to profesjonalna firma oferująca usługi ocieplanie Pianą Pur także w Nowym Tomyślu. Zapewniamy wysoką jakość usług i innowacyjne podejście do termicznej izolacji. Ocieplenie pianką PUR zapewni Ci trwałość i oszczędność energii. Wybierz Setpur i przekonaj się o jakości naszych usług przy ocieplaniu pianą PUR w Nowym Tomyślu.

Profesjonalne ocieplenia i izolacje w Nowym Tomyślu - zadbaj o komfort i efektywność energetyczną:

Pianowanie poddasza w celu izolacji cieplnej polega na bezpośrednim nanoszeniu kompozycji poliuretanowej na powierzchnię przegrody termicznej. Dzięki takiemu podejściu osiągamy skuteczną izolację termiczną, jednocześnie eliminując otwarte przekroje, które mogą prowadzić do strat ciepła, znanych jako mostki termiczne.

W zależności od rodzaju materiału izolacyjnego użytego do izolacji, z wyjątkiem piany, straty ciepła związane z otwartymi przekrojami wynoszą od 30% do 50%. Te straty są brane pod uwagę w obliczeniach oporu cieplnego przegrody.

Proces ocieplania poddasza za pomocą piany polega na wykorzystaniu technologii mieszania dwóch komponentów pod odpowiednim ciśnieniem za pomocą specjalnego pistoletu. Gdy te komponenty zostaną dokładnie zmieszane, rozpoczyna się natychmiastowa reakcja chemiczna, a pianę można uzyskać w zaledwie 10 sekund od momentu mieszania. W trakcie procesu ciśnienie sprężonego gazu wypycha materiał z dyszy pistoletu, a operator kieruje strumień na powierzchnię, którą chce izolować. Wzrost objętości piany jest rezultatem reakcji pomiędzy komponentami NCO a cząstkami wody w kompozycji. Ta reakcja jest dokładnie wyliczona przez inżynierów chemicznych.

Dzięki zastosowaniu piany do izolacji poddasza, możliwe jest szczelne zamknięcie wszelkich szczelin, zwłaszcza w obszarze murłat i w kalenicy, gdzie straty ciepła są najbardziej dotkliwe pod wpływem silnych i zimnych wiatrów. Piany spełniają rolę efektywnej barierki przeciwwiatrowej, skutecznie odpierając działanie wiatru. W wyniku tego powietrze wewnątrz przegrody cieplnej nie miesza się z powietrzem z wewnątrz pomieszczenia, co eliminuje ryzyko kondensacji i problemu punktu rosy. Piana dostarcza skuteczną izolację zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej przegrody cieplnej.

Drewno, będące materiałem budowlanym o znanej „oddychalności”, jest często używane jako punkt odniesienia do porównań z innymi materiałami budowlanymi. Parametrem często wykorzystywanym w tym kontekście jest współczynnik dyfuzji, który wynosi 60 dla drewna. W przypadku pian otwartokomórkowych wartość tego parametru wynosi 4, natomiast w przypadku pian zamkniętokomórkowych osiąga podobnie jak drewno poziom 60.

Obecnie nie ma żadnych oficjalnych norm ani europejskich ani polskich, które precyzyjnie definiują pojęcie „oddychalności” w kontekście materiałów budowlanych, szczególnie w odniesieniu do przegród termicznych. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że materiał o innym współczynniku dyfuzji niż drewno jest z automatu lepszy lub gorszy w kategorii izolacji termicznej, ponieważ istnieje wiele innych czynników, takich jak sposób montażu izolacji, które również wpływają na efektywność termiczną danego materiału.

Standardy jakości pian jako materiału izolacyjnego są ściśle kontrolowane w oparciu o europejskie normy, które ustalają wymogi dotyczące jakości produktów stosowanych w tej branży. Te regulacje obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, a produkty, które spełniają te kryteria, otrzymują certyfikat CE. Producenci są zobowiązani dostarczyć deklarację zgodności CE jako potwierdzenie jakości swoich wyrobów.

Testy i procedury przeprowadzane w przypadku pian izolacyjnych pozwalają im spełniać szereg norm i kryteriów, wyróżniając się na tle innych materiałów izolacyjnych. Szczególne znaczenie ma badanie starzenia, które pozwala zrozumieć, jak piany ewoluują i jakie zmiany zachodzą w trakcie upływu czasu. Nie każdy materiał izolacyjny jest poddawany tak kompleksowym badaniom.

Warto zaznaczyć, że w obecnym roku koszty pianowania są na najniższym poziomie. Są one nawet o połowę niższe niż ceny usług innych materiałów izolacyjnych. Wybór piany przynosi najwięcej korzyści, a dodatkowo nie zapominajmy o dostępnych bonusach, takich jak korzyści ekologiczne i opcja zwrotu części kosztów.

Programy finansujące poprawę efektywności energetycznej budynków oraz ochronę środowiska udzielają wsparcia finansowego na część kosztów związanych z renowacją dachów pokrytych papą poprzez zastosowanie piany poliuretanowej. Ta wysoce wydajna i trwała metoda oferuje najlepsze parametry oporu cieplnego i hydroizolacji. Konsolidacja zużytej powierzchni papy przy użyciu natrysku piany to prosty proces, który niesie za sobą wiele zalet. Ekspandująca piana dokładnie wypełnia każdą szczelinę, szczelinę i ubytek na różnych rodzajach powierzchni, takich jak papa, beton czy stal. Proces wzmocnienia jest integralną częścią tej metody, ale główne zalety to hydroizolacja i opór cieplny. Nawet 4 cm piany to ilość izolacji porównywalna do tej w zamrażarce. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad działaniem swojej zamrażarki? Działa ona skutecznie, izolując przy temperaturze -23 stopni C w porównaniu do temperatury 23 stopni C w pomieszczeniach, co zapewnia bardzo efektywną izolację. Czy kiedykolwiek dostrzegłeś chłodzenie na ściankach zamrażarki? Czy zauważyłeś, że ścianki zamrażarki przemarzają? Wyobraź sobie, jakie korzyści może przynieść zastosowanie tej metody na Twoim dachu!

Nakładanie piany natryskowej na stropy lub izolacja stropów to popularna metoda, często stosowana w domach jednopiętrowych, szczególnie w stylu kanadyjskim. W takich budynkach poddasze zazwyczaj nie jest wykorzystywane jako przestrzeń użytkowa, co pozwala na izolację stropu razem z przyległymi ścianami bocznymi oraz przegrodami oddzielającymi pomieszczenia. Dzięki temu uzyskujemy izolowany strych, eliminując problemy z przemarzaniem ścian oraz oszczędzając na ilości materiału izolacyjnego, który nie jest już konieczny do zastosowania na połaciach dachu. Skuteczne uszczelnienie połączeń między murłatami a stropem chroni przed dostaniem się na poddasze kun, ptaków, myszy, szczurów, owadów i roślin.

Ponadto, ze względu na właściwości izolacji akustycznej piany, istnieje możliwość wygłuszenia znacznej przestrzeni oraz redukcji hałasów dochodzących z góry. Lekka konstrukcja piany nie obciąża stropu, co pozwala na jej bezproblemowe zastosowanie na regipsie, który może być dodatkowo wyposażony w warstwę paroizolacji. Poprzez stosowanie piany wewnętrznie, można efektywnie osiągnąć komfort termiczny w pomieszczeniach, przy jednoczesnym ograniczeniu wymiany ciepła i przepływu ciepła na zewnątrz głównie dzięki wentylacji.

Poza szybkim czasem wykonania i efektywnością istnieje jeszcze inna wartość wynikająca z zastosowania natryskiwanej piany na różne powierzchnie. Jest nią jej niewielka masa, co pozytywnie wpływa na konstrukcję. Dodatkowo izolacja za pomocą piany odciąża strukturę, zapobiega przesiąkaniu wody i wilgoci, zabezpiecza przed erozją i korozją, a także zapewnia izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną.

Piana jest stosowana w celu uniknięcia przemarzania w przechowalniach owoców i warzyw oraz w komorach, gdzie kontroluje się procesy wegetacyjne w atmosferze o niskiej zawartości tlenu.

Wszystkie rodzaje chłodni, zamrażarek i magazynów lodów wymagają odpowiedniej izolacji.

Naniesienie piany spełnia te wszystkie kryteria w sposób trwały.

W obecnej sytuacji nie stać nas na marnowanie ciepła, dlatego musimy skupić się na jego zatrzymaniu wewnątrz obiektu, szczególnie pod dachem, dzięki zastosowaniu piany.

Chcemy uniknąć sytuacji, w której przecieki na nieszczelnym dachu, spowodowane deszczem, mogą uszkodzić nasze produkty w magazynie lub na linii produkcyjnej, szczególnie w przypadku drewna.

Rozwiązaniem problemu kondensacji na blasze jest zastosowanie warstwy 3 cm piany zamkniętokomórkowej, co umożliwi pracę w normalnych warunkach.

W przypadku obiektów przeznaczonych na hodowlę drobiu, wystarczająca grubość izolacji to 3 cm piany zamkniętokomórkowej. Dobra izolacja pozwoli uniknąć kondensacji wilgoci i ułatwi skuteczne czyszczenie powierzchni po zmianie chowu.

Jeśli konieczne jest utrzymanie stabilnej temperatury i wilgotności w celach produkcyjnych, można to osiągnąć w sposób ekonomiczny dzięki odpowiedniej izolacji termicznej.

  • cena ocieplania pianą zamkniętokomórkową ścian – od 8 zł / 1cm / m2
  • cena ocieplania poddasza pianą – od 60 zł / 20cm / m2
  • termoizolacja dachów pianą zamkniętkomórkową – ceny – od 15 zł / 1cm / m2
  • hydroizolacja dachów – od 60 zł / m2