ZAPYTAJ O OFERTĘ DLA SIEBIE
Pianka poliuretanowa
Pianka PUR jest doskonałym materiałem izolacyjnym oraz uszczelniającym. Wykonane z niej izolacje spotkasz w budynkach przemysłowych i rolniczych. Właściwości piany poliuretanowej doceniają szczególnie użytkownicy budynków mieszkalnych. Pianka natryskowa może być stosowana do ocieplenia dachów, stropów, ścian i fundamentów budynków.
Pianka ociepleniowa i jej właściwości:
Wszechstronność zastosowań idzie w parze z wyśmienitą funkcjonalnością i trwałością. Niski współczynnik przewodzenia ciepła sprawia, że zarówno piana otwarto-, jak i zamkniętokomórkowa jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych. Poprawnie naniesiona, spełnia swoje zadanie przez około 30 lat. Wykorzystanie pianki PUR to mądra decyzja, która od razu obniża wysokość rachunków za ogrzewanie. Tym bardziej że jest to inwestycja jednorazowa. Raz wykonane ocieplenie spełnia swoją rolę przez cały okres użytkowania budynku mieszkalnego.
Czym wyróżnia się pianka poliuretanowa?
Pianka poliuretanowa (potocznie nazywana ociepleniową) doceniana jest przede wszystkim za wysokie parametry termiczne. Oznacza to, że jest odporna na duży zakres temperatur (od -200°C do nawet +135°C), a przy tym zachowuje niski współczynnik przewodzenia ciepła:
- λ = 0,021-0,024 W/(mK) dla pian o strukturze zamkniętokomórkowym;
- λ = 0,036-0,040 W/(mK) dla pian o strukturze otwartokomórkowej.
Dzięki tak doskonałym parametrom pianka do ocieplenia jest odporna na pleśnie i grzyby. Nie tworzą się na niej ogniska korozji biologicznej, co sprzyja zachowaniu odpowiedniego mikroklimatu w domu.
Fachowcy chętnie sięgają po piankę PUR między innymi ze względu na łatwość aplikacji i trwałość. Rozprowadzana jest za pomocą specjalnych urządzeń dozujących, a gęstość pozorna po utwardzeniu zazwyczaj wynosi 35 – 50 kg/m³.
RODZAJE PIANEK PUR
Piana zamkniętokomórkowa
Piana zamkniętokomórkowa zawdzięcza swoje właściwości strukturze pojedynczych komórek. Ta pianka do ocieplania jest zamknięta i zwarta, a jej komórki mają niewielkie wymiary. W porównaniu z innymi materiałami stosowanymi w budownictwie, izolacja z pianki zamkniętokomórkowej wykazuje najlepsze cechy termoizolujące. Piana PUR zamkniętokomórkowa może być stosowana do ocieplania fundamentów oraz stropów wykonanych z betonu. Ma wysoką gęstość i tworzy wytrzymałe powłoki.
Piana otwartokomórkowa
Pianka ociepleniowa otwartokomórkowa ma niezwykłe właściwości tłumiące hałas i świetnie nadaje się do izolacji akustycznych. W porównaniu z innymi materiałami izolującymi posiada bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Wyróżnia się trwałością. Poprawnie naniesiona, zachowuje swoje właściwości przez ponad 30 lat. Otwartokomórkowe piany PUR mogą być stosowane na stropach drewnianych oraz wszędzie tam, gdzie materiał izolacyjny będzie nanoszony od spodu.
Zarówno otwarto-, jak i zamkniętokomórkowa piana jest bezpieczna dla zdrowia użytkowników. Nie wywołuje reakcji alergicznych i jest przyjazna dla środowiska. Jeśli interesuje Cię profesjonalne ocieplenie z piany PUR, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Przewaga aplikacji dzięki ciągłej bez szczelinowej izolacji cieplnej
Uzyskany parametr U dla przegrody dachowej dla 25 cm piany otwartokomórkowej wynosi 0,15. W innych materiałach izolacyjnych (dla tej samej wartości λ=0,037) układanych z płyt w sposób warstwowy , należy pamiętać aby odliczyć straty ciepła 30-50% z powodu otwartych przekrojów i niejednorodnej grubości miękkich materiałów. Po odliczeniu strat dla innych materiałów przy tej samej grubości materiału i tej samej λ parametr U wynosi 0,25-0,3 a dokładanie kolejnych warstw nie podnosi U z powodu strat ciepła.
Współczynnik przenikania ciepła U określa zdolność przenikania ciepła przez przegrody budowlane, na przykład ściany i dachy. Określa ile energii (wyrażonej w watach) przenika przez 1 metr kwadratowy przegrody (ściany, dachy, okna, drzwi itp.), gdy różnica temperatury z obu jej stron wynosi 1 K (kelwin). Jednostką współczynnika przenikania ciepła jest więc W/(m²·K). Im niższa wartość współczynnika U, tym lepszym izolatorem jest przegroda i mniejsze są straty ciepła.
Ze współczynnikiem przewodzenia ciepła ściśle wiąże się inny parametr – współczynnik przenikania ciepła λ. Jego wartość określa szybkość przepływu ciepła przez różne materiały. Przyjmuje się go zwykle według danych producenta dla warunków średnio wilgotnych. Im materiał słabiej przewodzi ciepło (ma mniejszą wartość λ), tym lepiej nadaje się na izolację cieplną.
ZALETY OCIEPLANIA POPRZEZ NATRYSK PIANKI POLIURETANOWEJ
Natrysk pianki PUR zbiera bardzo dobre opinie wśród osób, które zdecydowały się na ten rodzaj ocieplenia – głównie dzięki szeregowi zalet: