Naprawa dachu z papy

NAPRAWA DACHU Z PAPY.

Brak odpowiedniej izolacji dachu może spowodować bardzo dużo problemów – uciekanie ciepła, przeciekanie. Jest to szczególnie istotny problem w przypadku starych dachów, ocieplanych tradycyjną papą, która jest szczególnie wrażliwa na upływajace lata i zaniedbania w konserwacji. Z biegiem czasu pojawia się w niej coraz więcej dziur czy wybrzuszeń, w efekcie czego w pomieszczeniach poniżej może pojawić się wilgoć, co bardzo niekorzystnie wpływa na elementy konstrukcyjne budynku. Naprawa dachu z papy jest bardzo czaso- i kosztochłonna, dlatego bardzo często właściciele czy np. spółdzielnie mieszkaniowe decydują się na pobieżną konserwację, która często jest nieskuteczna i wymaga corocznych poprawek.

PIANOWANIE W DEKARSTWIE

Pianowanie jest coraz powszechniejszą metodą naprawy dachu z papy bitumicznej. Pozwala w łatwy sposób zaizolować cały dach, chroniąc go zarówno przed temperaturą jak i wodą, a jej właściwości (takie jak np. stabilne utrzymywanie paramterów) sprawiają, że nowe pokrycie dachu wystarcza na lata. Technologia jej nakładania sprawia, że cały dach pokryty jest równą warstwą i można po niej chodzić po wyschnięciu, ponadto tak położona izolacja dachu nie wymaga żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Sama piana wnika w każdy zakamarek dachu, skutecznie go izolując.

PIANOWANIE DACHÓW

Piana może stanowić zupełnie nowe pokrycie dachu, lub środek regeneracji starego dachu z papy, z jednoczesnym uszczelnieniem i dociepleniem. Sztywna piana poliuretanowa zabezpiecza dach przed promieniowaniem UV (powłoką z fabry, powłoką z farby z wypełnieniem piaskiem lub posypką żwirową).

Może być natryskiwana na wszystkie suche i oczyszczone podłoża (papa, blacha falista lub płaska, eternit falisty, beton, ceramika itd.), bez względu na kształt dachu (płaski, szedowy, kopertowy, wielonawowy, kopuła, inne).

Pianka może być natryskiwana w szybki sposób także na duże powierzchnie jak np. dachy bloków.

pianowanie dachów

TWÓJ DACH POTRZEBUJE IZOLACJI?