Naprawa dachu

ZAPYTAJ O OFERTĘ DLA SIEBIE
  RENOWACJA DACHÓW POKRYTYCH PAPĄ

  Brak odpowiedniej izolacji dachu może spowodować bardzo dużo problemów – uciekanie ciepła, przeciekanie. Często z biegiem czasu potrzebne są naprawy dachów, a dokładnie uszczelniania, szczególnie tych pokrytych papą. Jest to szczególnie istotny problem w przypadku starych dachów, ocieplanych tradycyjną papą, która jest wyjątkowo wrażliwa na upływające lata i zaniedbania w konserwacji.

  Z biegiem czasu pojawia się w niej coraz więcej dziur czy wybrzuszeń, w efekcie czego w pomieszczeniach poniżej może pojawić się wilgoć, co bardzo niekorzystnie wpływa na elementy konstrukcyjne budynku. Naprawa dachu z papy jest bardzo czaso- i kosztochłonna, dlatego właściciele czy np. spółdzielnie mieszkaniowe decydują się na pobieżną konserwację, która często jest nieskuteczna i wymaga corocznych poprawek. 

  PIANOWANIE W DEKARSTWIE

  Naprawy dachów z papy przy użyciu pianki PUR to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które zyskuje wielu zwolenników. Piana może stanowić zupełnie nowe pokrycie dachu lub środek regeneracji starego dachu z papy, z jednoczesnym uszczelnieniem i dociepleniem. Sztywna piana poliuretanowa zabezpiecza dach z papy przed promieniowaniem UV (powłoką z farby, powłoką z farby z wypełnieniem piaskiem lub posypką żwirową).

  Może być natryskiwana na wszystkie suche i oczyszczone podłoża (papa, blacha falista lub płaska, eternit falisty, beton, ceramika itd.), bez względu na kształt dachu (płaski, szedowy, kopertowy, wielonawowy, kopuła, inne).

  Pianka może być natryskiwana w szybki sposób także na duże powierzchnie jak np. dachy bloków.

  PIANOWANIE DACHÓW

  Piana może stanowić zupełnie nowe pokrycie dachu, lub być zastosowana jako środek renowacji dachu z papy, z jednoczesnym uszczelnieniem i dociepleniem. Sztywna piana poliuretanowa zabezpiecza dach z papy przed promieniowaniem UV (powłoką z fabry, powłoką z farby z wypełnieniem piaskiem lub posypką żwirową).

  Może być natryskiwana na wszystkie suche i oczyszczone podłoża (papa, blacha falista lub płaska, eternit falisty, beton, ceramika itd.), bez względu na kształt dachu (płaski, szedowy, kopertowy, wielonawowy, kopuła, inne).

  Uszczelnienie dachu za pomocą pianki może być wykonane w szybki sposób także na dużych powierzchniach takich jak np. dachy bloków.

  USZCZELNIANIE DACHÓW POKRYTYCH PAPĄ

  Pianka poliuretanowa świetnie nada się jako uszczelnianie dachu pokrytego papą. Głównie dzięki swoim właściwościom rozkurczającym. Piana wnikając w każdą szparę i szczelinę rozpręży się i dokładnie ją wypełni. Świetnie uszczelni to problematyczne miejsca, na przykład łączenia przy kominach, czy różnych spadach dachowych. Oprócz uszczelnienia, piana świetnie usztywni całą konstrukcję.

  NAPRAWA DACHU PRZEMYSŁOWEGO

  Dzięki wydajności i szybkości nanoszenia pianka PUR sprawdzi się, kiedy konieczna jest naprawa dachu o sporej powierzchni. Mowa tutaj o dużych dachach spotykanych w fermach, magazynach czy halach produkcyjnych. Wszystko dzięki szybko zwracającym się kosztom jak i szybkości aplikacji. Doskonale sprawdza się jako izolacja przeciwskropleniowa nakładana na blachę falistą, trapezową i konstrukcję stalową dachów, także jako izolacja hal łukowych, stalowych i o każdym dowolnym kształcie. Nada się również, kiedy wymagana jest hydroizolacja dachu z papy. Ponadto zmniejsza ryzyko przecieków przy skomplikowanych elementach zamontowanych na dachu m.in. instalacji solarnych, instalacji klimatyzatorów, wentylatorów, świetlików itp.

  REMONT DACHÓW POKRYTYCH PAPĄ PIANKĄ PUR - ZALETY

  Renowacja dachu z papy przy pomocy pianki niesie za sobą szereg zalet. Możemy do nich zaliczyć to, że podczas jednej usługi dokonuje się zarówno uszczelnienie dachu jak i ocieplenie dachu. Przy odpowiednich warunkach atmosferycznych można pokryć setki m2 w ciągu jednego dnia. Renowacja dachu z papy przy pomocy pianowania pozwala zaoszczędzić na kosztach zrywania i utylizacji starej papy. Pianka nanoszona jest na istniejące pokrycie. Piana PUR jest bardzo przyczepna do podłoża, a przy tym nie obciąża konstrukcji dachu. Jest to ostateczne pokrycie dachowe, po którym można chodzić.

  Jest to również materiał bezspoiwowy, nie są potrzebne żadne łączenia. Renowacja dachu z papy przy pomocy tej metody to ostateczne pokrycie dachowe, które można pomalować oraz po którym można chodzić. Ważna jest również paroprzepuszczalność, dach jak i cały budynek „oddycha”. Jest to również trwałe pokrycie, które może wytrzymać nawet kilka dekad na naszym budynku.

  TWÓJ DACH POTRZEBUJE IZOLACJI?