Pianowanie hal i magazynów

PIANOWANIE W PRZEMYŚLE I ROLNICTWIE.

Właściwości pianki sprawiają, że idealnie nadaje się ona do ocieplania budynków przemysłowych, dokładnie wypełniając wszystkie szczeliny niezależnie od ich konstrukcji. Warstwa izolacyjna piany poliuretanowej, może być nanoszona na sufit, ścianę, podłogę, wewnątrz jak i na zewnątrz, a także może być wlewana w pustki powietrzne celem polepszenia parametrów izolacyjnych, bądź jako warstwa wypełniająco wzmacniająca całą konstrukcję.
pianowanie dachów

ZASTOSOWANIE

Natrysk pianki poliuretanowej może być stosowany także w przypadku docieplania i uszczelniania hal stalowych służących jako magazyny, hale przechowalnicze, hale przeładunkowe, mroźnie. Idealnie sprawdza się w docieplaniu i uszczelnianiu budynków produkcyjnych, budynków usługowych (takich jak np. warsztaty samochodowe) czy pawilonów – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.  Doskonale sprawdza się jako izolacja przeciwskropleniowa nakładana na blachę falistą, trapezową i konstrukcję stalową dachów, także jako izolacja hal łukowych, stalowych i o każdym dowolnym kształcie. Może być stosowana także jako izolacja zbiorników (zarówno tych otwartych jak i zamkniętych, a także fundamentów budynków o każdym charakterze i przeznaczeniu.

ZALETY

Powierzchnie izolowane pianką są bardzo łatwe do mycia i dezynfekowania – idealnie sprawdza się ona przy izolowaniu powierzchni o dużym poziomie zanieczyszczenia, takich jak np. chlewnie, kurniki czy obory. Ponadto, nałożona pianka stanowi jednolitą, szczelną masę, co uniemożliwia wnikanie drobnoustrojom czy brudowi. Już 4cm warstwy pianki natryskowej pozwala na kontrolowanie temperatury
w pomieszczeniach takich jak chłodnie czy hale przeładunkowe.
Wielowarstwowy układ piany zamknięto komórkowej pozwala na uzyskanie gazoszczelności w przechowalniach owoców z kontrolowaną atmosferą o obniżonej zawartości tlenu.

pianowanie fundamentów
ocieplanie w rolnictwie

PIANOWANIE W ROLNICTWIE

Technologia natryskowej piany poliuretanowej pozwala zaadaptować na przechowalnie różne pomieszczenia (stodoły, magazyny, wiaty, itp., a proces aplikacji odbywa się przy minimalnej ingerencji w dotychczasową konstrukcję, pozwalając na znaczne oszczędności. Pianę natryskujemy na założoną wcześniej izolację styropianem celem docieplenia i doszczelnienia – niezwykle ważną jest jakość styropianu. Izolacje natryskowe sprawdzają się w kurnikach, przechowalniach owoców, warzyw, kwiatów, sortowniach, a także komorach chłodniczych i przechowalniach w celu zapewnienia gazoszczelności i termoizolacji. W pomieszczeniach hodowlanych, pianka poliuretanowa wykorzystywana jest jako warstwa antyskropleniowa.

ZALETY OCIEPLANIA POPRZEZ NATRYSK PIANKI POLIURETANOWEJ

Natrysk pianki PUR zbiera bardzo dobre opinie wśród osób, które zdecydowały się na ten rodzaj ocieplenia – głównie dzięki szeregowi zalet:

Szczelność

Pianka poliuretanowa skutecznie wypełnia wszystkie szczeliny niezależnie od konstrukcji powierzchni

Bezpieczeństwo

Samogasnące właściwości pian poliuretanowych chronią konstrukcje metalowe i drewniane przed płomieniami

Czystość

Powierzchnie po natrysku pianką PUR są bardzo łatwe do mycia i dezynfekowania

Szybkość i koszty

Piankę PUR natryskuje się w łatwy sposób, a dzięki odpowiedniej izolacji oszczędzamy na kosztach energii

Właściwości

Natrysk pianki PUR powoduje, że zimą ciepło zostaje wewnątrz budynku, zaś latem wnętrza wolniej się nagrzewają

TWOJA FIRMA POTRZEBUJE IZOLACJI?