Izolacje natryskowe
w przemyśle i rolnictwie

ZAPYTAJ O OFERTĘ DLA SIEBIE
  IZOLACJE NATRYSKOWE W PRZEMYŚLE I ROLNICTWIE

  Właściwości pianki sprawiają, że idealnie nadaje się ona do ocieplania budynków przemysłowych. Pianowanie dziur dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny niezależnie od ich konstrukcji. Warstwa izolacyjna piany poliuretanowej, może być nanoszona na sufit, ścianę, podłogę, wewnątrz jak i na zewnątrz, a także może być wlewana w pustki powietrzne celem polepszenia parametrów izolacyjnych, bądź jako warstwa wypełniająco wzmacniająca całą konstrukcję.

  ZASTOSOWANIE

  Natrysk pianki poliuretanowej może być stosowany także w przypadku docieplania i uszczelniania hal stalowych służących jako hale przechowalnicze, hale przeładunkowe, mroźnie. Izolacje natryskowe w przemyśle idealnie sprawdzą się w docieplaniu i uszczelnianiu budynków produkcyjnych, budynków usługowych (takich jak np. warsztaty samochodowe) czy pawilonów – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

  Pianowanie hal wspominaną metodą doskonale sprawdza się jako izolacja przeciwskropleniowa nakładana na blachę falistą, trapezową i konstrukcję stalową dachów, także jako izolacja hal łukowych, stalowych i o każdym dowolnym kształcie.

  Może być stosowana także jako izolacja zbiorników (zarówno tych otwartych jak i zamkniętych, a także fundamentów budynków o każdym charakterze i przeznaczeniu. 

  PIANOWANIE MAGAZYNÓW PIANKĄ POLIURETANOWĄ

  Pianowanie magazynów pianką poliuretanową jest najlepszym sposobem na docieplanie różnych budynków, nawet tych o dużych powierzchniach. Głównie za sprawą łatwości nanoszenia pianki jak i szybkości jej aplikacji. Inną zaletą jest również to, że nawet cieniutka warstwa pianki sprawia, że dochodzi do wyporu wilgoci oraz usprawnia przepływ powietrza. Dzięki temu pianowanie magazynów jako ich ocieplenie przeciwdziała procesom gnilnym. Świetnie nadaje się również do silosów zbożowych, gdyż eliminuje ona obecność gryzoni, a zboże nie kiełkuje zbyt wcześnie i zostaje suche.

  Izolacje natryskowe w przemyśle pozwalają zaadaptować stare budynki na magazyny. Pozwala to obniżyć początkowe koszty inwestycji, jakie należy ponieść. Dzięki właściwościom piany PUR nie dojdzie do przegrzania czy przemarznięcia towarów w nich przechowywanych, gdyż pozwoli to zachować odpowiedni mikroklimat wewnątrz.

  OCIEPLANIE PIANKĄ PUR HAL

  Pianka PUR świetnie sprawdzi się również jako sposób na docieplanie hal. Głównie za sprawą swoich właściwości. Hale produkcyjne muszą być dobrze zabezpieczone zarówno przed zimowym chłodem jak i letnim upałem, które skutecznie utrudniają pracę. Pianowanie hal za pomocą pianki PUR pozwoli ochronić hale produkcyjne przed wpływem skrajnych temperatur. Wszystko dzięki temu, że piana tworzy zwartą, szczelną warstwę, która w przeciwieństwie do styropianu czy wełny świetnie wypełni wszelkie luki.

  Pianowanie hal można wykonywać zarówno na dachach jak i ścianach budynku. Co ważne, pracownicy nie będą cierpieli na żaden dyskomfort i alergię, gdyż pianka poliuretanowa nie ma żadnego wpływu na ludzki organizm. Nie emituje pyłu, czy nieprzyjemnych zapachów. Inną zaletą piany jest to, że nie trzeba ocieplanych pomieszczeń dodatkowo wykańczać. To ogromna przewaga nad innymi sposobami izolacji. Pozwoli to ograniczyć koszty. Biorąc pod uwagę wszelkie te zalety, pianka poliuretanowa jest obecnie najlepszym sposobem na ocieplanie hal.

  ZALETY

  Izolacja natryskowa w przemyśle jest niezwykle przydatna i łatwa do realizacji. Powierzchnie izolowane pianką są bardzo łatwe do mycia i dezynfekowania – idealnie sprawdza się ona przy izolowaniu powierzchni o dużym poziomie zanieczyszczenia, takich jak np. chlewnie, kurniki czy obory. Ponadto, nałożona pianka stanowi jednolitą, szczelną masę, co uniemożliwia wnikanie drobnoustrojom czy brudowi. Już 4cm warstwy pianki natryskowej pozwala na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniach takich jak chłodnie czy hale przeładunkowe.
  Wielowarstwowy układ piany zamknięto komórkowej pozwala na uzyskanie gazoszczelności w przechowalniach owoców z kontrolowaną atmosferą o obniżonej zawartości tlenu. Co istotne, jest bezzapachowa. Pozwoli ona na zapewnienie odpowiedniej higieny. Pianka PUR pozwala na pokrycie powierzchni bez najdrobniejszych nawet szczelin.

  IZOLACJE NATRYSKOWE W ROLNICTWIE​

  Technologia natryskowej piany poliuretanowej pozwala zaadaptować na przechowalnie różne pomieszczenia (stodoły, magazyny, wiaty, itp.), a proces aplikacji odbywa się przy minimalnej ingerencji w dotychczasową konstrukcję, pozwalając na znaczne oszczędności. Pianę natryskujemy na założoną wcześniej izolację styropianem celem docieplenia i doszczelnienia – niezwykle ważną jest jakość styropianu. Izolacje natryskowe w rolnictwie sprawdzają się jako ocieplanie ferm, kurników, przechowalni owoców, warzyw, kwiatów, sortowni, a także komorach chłodniczych i przechowalniach w celu zapewnienia gazoszczelności i termoizolacji. W pomieszczeniach hodowlanych pianka poliuretanowa wykorzystywana jest jako warstwa antyskropleniowa.

  ZALETY OCIEPLANIA POPRZEZ NATRYSK PIANKI POLIURETANOWEJ

  Natrysk pianki PUR zbiera bardzo dobre opinie wśród osób, które zdecydowały się na ten rodzaj ocieplenia – głównie dzięki szeregowi zalet:

  Szczelność

  Pianka poliuretanowa skutecznie wypełnia wszystkie szczeliny niezależnie od konstrukcji powierzchni

  Bezpieczeństwo

  Samogasnące właściwości pian poliuretanowych chronią konstrukcje metalowe i drewniane przed płomieniami

  Czystość

  Powierzchnie po natrysku pianką PUR są bardzo łatwe do mycia i dezynfekowania

  Szybkość i koszty

  Piankę PUR natryskuje się w łatwy sposób, a dzięki odpowiedniej izolacji oszczędzamy na kosztach energii

  Właściwości

  Natrysk pianki PUR powoduje, że zimą ciepło zostaje wewnątrz budynku, zaś latem wnętrza wolniej się nagrzewają

  TWOJA FIRMA POTRZEBUJE IZOLACJI?