Ocieplenie poddasza

ZAPYTAJ O OFERTĘ DLA SIEBIE
  OCIEPLENIE PODDASZA

  W dobie rosnących kosztów energii, ograniczenia wytwarzania CO2 i walki ze smogiem ocieplanie poddasza jest podstawową formą oszczędzania ciepła i podnoszenia izolacyjności termicznej budynków.  Pianowanie poddasza jest stosowane jako tani i niezawodny sposób na naprawę istniejącego ocieplenia poddasza.   

  DOCIEPLANIE PODDASZY PIANĄ

  Najwięcej ciepła w domu ucieka przez jego dach, dlatego odpowiednie docieplenie poddaszy i dachu jest istotne dla utrzymania ciepła i ograniczenia kosztów. Na rynku jest dostępnych wiele sposobów na docieplanie poddaszy. Pianka PUR posiada jednak szereg zalet. Jest lekka, rozpręża się, przez co bardzo dobrze sprawdza się jako izolacja poddasza. Koszt aplikacji jak i dalszej eksploatacji nie jest gigantyczny, a inwestycja w docieplenie poddasza pianą zwraca się dzięki obniżonym rachunkom. Dzięki temu ocieplenie poddasza pianką jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod. 

  SZCZELNOŚĆ INSTALACJI

  Rozprężająca się piana poliuretanowa szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny (co jest szczególnie trudne przy skomplikowanych konstrukcjach dachu). To pozwala na eliminację tzw. mostków termicznych, czyli nieocieplonych powierzchni dachu. Dzięki temu osiągamy o wiele lepsze efekty niż przy wykorzystaniu klasycznych sposobów na ocieplenie poddasza. Co istotne pianka PUR dzięki swoim właściwościom, przyczepia się do każdego rodzaju konstrukcji poddasza. A dzięki swojej niskiej wadze nie obciążając go, a wręcz wzmacniając jego sztywność. Dzięki temu izolacja poddasza wykonana za pomocą pianowania może być wykorzystać w nowych budynkach, jak i tych kilkudziesięcioletnich.  

  OCIEPLENIE PODDASZA

  W dobie rosnących kosztów energii, ograniczenia wytwarzania CO2 i walki ze smogiem docieplanie poddaszy jest podstawową formą oszczędzania ciepła i podnoszenia izolacyjności termicznej budynków.  Pianka PUR jest często wybierana, ponieważ to tani i niezawodny sposób na ocieplenie poddasza, gdy konieczna jest naprawa istniejącej izolacji poddasza.   

  PIANOWANIE PODDASZA - OPINIE

  Pianowanie poddasza zbiera bardzo dobre opinie wśród osób, które zdecydowały się na zastosowanie tego rodzaju termoizolacji. Dzięki temu jak i genialnym właściwościom pianki PUR coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie właśnie tego typu rozwiązania. Jest to spowodowane całym szeregiem zalet wyżej tu wspomnianych jak i mnogością zastosowań, w których piana PUR może zostać wykorzystana. 

  NIŻSZE KOSZTY

  Ocieplenie poddasza pianką staje się coraz popularniejszą metodą izolacji poddaszy. Wynika to z szeregu z szeregu zalet i przewag nad tradycyjnymi metodami dociepleń, takimi jak styropian czy wełna. Dzięki właściwościom rozprężającym grubość termoizolacji jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku klasycznych rozwiązań. Poza tym, w porównaniu do klasycznych rozwiązań, pianka jest materiałem zdecydowanie trwalszym, przez co bardzo długo utrzymuje swoje parametry – nawet do 50 lat po aplikacji bez konieczności żadnej naprawy. Biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę, ocieplanie pianą PUR jest bardziej przystępne cenowo. Brak konieczności uzupełnień czy napraw oraz obniżone koszty ogrzewania (jak i klimatyzacji) sprawiają, że ta inwestycja zwróci się nam już po kilku latach.

  BEZPIECZEŃSTWO

  W przypadku konstrukcji metalowych, szczelnie przylegająca pianka zabezpiecza powierzchnie przed korozją, zaś jeśli mowa o dachach drewnianych – pianka uniemożliwia rozwijanie się na nich grzybów i pleśni. Ponadto, samogasnące właściwości pian chronią konstrukcje metalowe i drewniane przed płomieniami (aż do momentu wypalenia piany z konstrukcji). Piana nie przenosi płomienia po poddaszu i izoluje konstrukcje do czasu wygaśnięcia przyczyny pożaru.  Pianowanie poddasza to szybka i bezpieczna metoda izolacji z klasą palności NRO – Nie Rozprzestrzeniająca Ognia.

  OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

  W praktyce oznacza to, że zimą ciepłe powietrze nie ucieka z budynku, zaś latem – chłodne wnętrza domu dłużej się nagrzewają. Oprócz ewidentnych oszczędności zimą, zyskujemy także latem, gdy nie musimy tak często korzystać z klimatyzacji. Dodatkowo, odpowiednie ocieplenie poddasza pianką poprawia bilans ekologiczny całego domu – niższe zapotrzebowanie na ciepło ogranicza nie tylko wydatki, ale też produkcję CO2, dzięki czemu nasz dom bądź przedsiębiorstwo staje się bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. 

   

  PIANOWANIE W OCIEPLANIU BUDYNKÓW MIESZKALNYCH

  ocieplanie poddasza pianą

  Ocieplenie poddasza i dachu

  Najwięcej ciepła w domu ucieka przez jego dach

  ocieplanie elewacji pianą

  Ocieplenie posadzek i ścian

  Duże straty ciepła następują przez posadzki – np. nad piwnicami czy garażami

  wlew pianki poliuretanowej

  Ocieplenia elewacji

  Coraz bardziej popularna metoda – szczegolnie w rozwiązaniu z klasycznymi materiałami.

  ocieplanie fundamentów pianą

  Ocieplenia fundamentów

  Szczególnie w obiektach położonych blisko zbiorników wodnych, oraz na terenach o wysokim stanie wód gruntowych

  TWOJE PODDASZE POTRZEBUJE IZOLACJI?