OCIEPLANIE PODDASZY PIANKĄ / PIANOWANIE PODDASZY

ZAPYTAJ O OFERTĘ DLA SIEBIE
OCIEPLENIE PODDASZA

W dobie rosnących kosztów energii, ograniczenia wytwarzania CO2 i walki ze smogiem ocieplanie poddaszy jest podstawową formą oszczędzania ciepła i podnoszenia izolacyjności termicznej budynków.  Pianka PUR może być również stosowana jaki tani i niezawodny sposób, gdy konieczna jest naprawa istniejącego ocieplenia poddasza.   

DOCIEPLANIE PODDASZY PIANĄ

Najwięcej ciepła w domu ucieka przez jego dach, dlatego odpowiednia termoizolacja dachu i poddasza jest istotna dla utrzymania ciepła i ograniczenia kosztów. Na rynku jest dostępnych wiele metod docieplania poddaszy. Pianka PUR posiada jednak szereg zalet. Jest lekka, rozpręża się przez co bardzo dobrze uszczelnia. Koszt aplikacji jak i dalszej eksploatacji nie jest gigantyczny, a inwestycja w docieplenie poddasza pianą zwraca się dzięki obniżonym rachunkom. Dzięki temu ocieplanie poddasza pianką jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod. 

SZCZELNOŚĆ INSTALACJI

Rozprężająca się piana poliuretanowa szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny (co jest szczególnie trudne przy skomplikowanych konstrukcjach dachu). To pozwala na eliminację tzw. mostków termicznych, czyli nieocieplonych powierzchni dachu. Dzięki temu osiągamy o wiele lepsze efekty niż przy wykorzystaniu klasycznych metod dociepleń. Co istotne pianka PUR dzięki swoim właściwościom, przyczepia się do każdego rodzaju konstrukcji poddasza. A dzięki swojej niskiej wadze nie obciążając go, a wręcz wzmacniając jego sztywność. Dzięki temu można wykorzystać ją w nowych budynkach, jak i tych kilkudziesięcioletnich.  

OCIEPLENIE PODDASZA

W dobie rosnących kosztów energii, ograniczenia wytwarzania CO2 i walki ze smogiem ocieplanie poddaszy jest podstawową formą oszczędzania ciepła i podnoszenia izolacyjności termicznej budynków.  Pianka PUR może być również stosowana jaki tani i niezawodny sposób, gdy konieczna jest naprawa istniejącego ocieplenia poddasza.   

PIANOWANIE PODDASZA - OPINIE

Pianowanie poddaszy zbiera bardzo dobre opinie wśród osób, które zdecydowały się na zastosowanie tego rodzaju termoizolacji. Dzięki temu jak i genialnym właściwościom pianki PUR coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie właśnie tego typu rozwiązania. Jest to spowodowane całym szeregiem zalet wyżej tu wspomnianych jak i mnogością zastosowań, w których piana PUR może zostać wykorzystana. 

NIŻSZE KOSZTY

Ocieplanie poddaszy pianą staje się coraz popularniejszą metodą izolacji poddaszy. Wynika to z szeregu z szeregu zalet i przewag nad tradycyjnymi metodami dociepleń, takimi jak styropian czy wełna. Dzięki właściwościom rozprężającym grubość termoizolacji jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku klasycznych rozwiązań. Poza tym, w porównaniu do klasycznych rozwiązań, pianka jest materiałem zdecydowanie trwalszym przez co bardzo długo utrzymuje swoje parametry – nawet do 50 lat po aplikacji bez konieczności żadnej naprawy. Biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę, ocieplanie pianką PUR jest bardziej przystępne cenowo. Brak konieczności uzupełnień czy napraw oraz obniżone koszty ogrzewania (jak i klimatyzacji) sprawiają, że ta inwestycja zwróci się nam już po kilku latach.

BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku konstrukcji metalowych, szczelnie przylegająca pianka zabezpiecza powierzchnie przed korozją, zaś jeśli mowa o dachach drewnianych – pianka uniemożliwia rozwijanie się na nich grzybów i pleśni. Ponadto, samogasnące właściwości pian chronią konstrukcje metalowe i drewniane przed płomieniami (aż do momentu wypalenia piany z konstrukcji). Piana nie przenosi płomienia po poddaszu i izoluje konstrukcje do czasu wygaśnięcia przyczyny pożaru.  Pianowanie poddaszy to szybka i bezpieczna metoda izolacji z klasą palności NRO – Nie Rozprzestrzeniająca Ognia.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

W praktyce oznacza to, że zimą ciepłe powietrze nie ucieka z budynku, zaś latem – chłodne wnętrza domu dłużej się nagrzewają. Oprócz ewidentnych oszczędności zimą, zyskujemy także latem, gdy nie musimy tak często korzystać z klimatyzacji. Dodatkowo, odpowiednie ocieplenie poddasza pianką poprawia bilans ekologiczny całego domu – niższe zapotrzebowanie na ciepło ogranicza nie tylko wydatki, ale też produkcję CO2, dzięki czemu nasz dom bądź przedsiębiorstwo staje się bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. 

PIANOWANIE W OCIEPLANIU BUDYNKÓW MIESZKALNYCH

ocieplanie poddasza pianą

Ocieplenie poddaszy i dachu

Najwięcej ciepła w domu ucieka przez jego dach

ocieplanie elewacji pianą

Ocieplenie posadzek i ścian

Duże straty ciepła następują przez posadzki – np. nad piwnicami czy garażami

wlew pianki poliuretanowej

Ocieplenia elewacji

Coraz bardziej popularna metoda – szczegolnie w rozwiązaniu z klasycznymi materiałami.

ocieplanie fundamentów pianą

Ocieplenia fundamentów

Szczególnie w obiektach położonych blisko zbiorników wodnych, oraz na terenach o wysokim stanie wód gruntowych

TWOJE PODDASZE POTRZEBUJE IZOLACJI?