Ocieplanie poddaszy pianką / pianowanie poddaszy

OCIEPLANIE PODDASZY PIANĄ

Najwięcej ciepła w domu ucieka przez jego dach, dlatego odpowiednia termoizolacja dachu i poddasza jest istotna dla utrzymania ciepła i ograniczenia kosztów.

NIŻSZE KOSZTY

Ocieplanie poddaszy pianą jest coraz popularniejszą metodą izolacji poddaszy, głównie ze względu na cały szereg zalet, które niesie za sobą to rozwiązanie. Przede wszystkim grubość termoizolacji jest mniejsza, niż w przypadku klasycznych rozwiązań.  Poza tym, w porównaniu do klasycznych rozwiązań, pianka dużo dłużej utrzymuje swoje parametry – nawet do 50 lat po aplikacji bez konieczności żadnej naprawy.

P1050164

SZCZELNOŚĆ INSTALACJI

Rozprężająca się piana szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny (co jest szczególnie trudne przy skomplikowanych konstrukcjach dachu) co pozwala na eliminację tzw. mostków termicznych czyli nieocieplonych powierzchni dachu. Poza tym, przyczepia się do każdego rodzaju konstrukcji poddasza, nie obciążąjąc go, a wręcz wzmacniając jego sztywność.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

W praktyce oznacza to, że zimą ciepłe powietrze nie ucieka z budynku, zaś latem – chłodne wnętrza domu dłużej się nagrzewają. Oprócz ewidentnych oszczędności zimą, zyskujemy także latem gdy nie musimy tak często korzystać z klimatyzacji. Dodatkowo, odpowiednie ocieplenie poddasza pianką poprawia bilans ekologiczny całego domu – niższe zapotrzebowanie na ciepło ogranicza nie tylko wydatki, ale też produkcję CO2.

Pianowanie poddaszy zbiera bardzo dobre opinie wśród osób, które zdecydowały się na zastosowanie tego rodzaju termoizolacji.
pianowanie ścian

BEZPIECZEŃSTWO

W przypadku konstrukcji metalowych, szczelnie przylegająca pianka zabezpiecza powierzchnie przed korozją, zaś jeśli mowa o dachach drewnianych – pianka uniemożliwia rozwijanie się na nich grzybów i pleśni. Ponadto, samogasnące właściwości pian chronią konstrukcje metalowe i drewniane przed płomieniami (aż do momentu wypalenia piany z konstrukcji). Piana nie przenosi płomienia po poddaszu i izoluje konstrukcje do czasu wygaśnięcia przyczyny pożaru.  Pianowanie poddaszy to szybka i bezpieczna metoda izolacji z klasą palności NRO – Nie Rozprzestrzeniająca Ognia.

PIANOWANIE W OCIEPLANIU BUDYNKÓW MIESZKALNYCH

ocieplanie poddasza pianą

Ocieplenie poddaszy i dachu

Najwięcej ciepła w domu ucieka przez jego dach

ocieplanie elewacji pianą

Ocieplenie posadzek i ścian

Duże straty ciepła następują przez posadzki – np. nad piwnicami czy garażami

wlew pianki poliuretanowej

Ocieplenia elewacji

Coraz bardziej popularna metoda – szczegolnie w rozwiązaniu z klasycznymi materiałami.

ocieplanie fundamentów pianą

Ocieplenia fundamentów

Szczególnie w obiektach położonych blisko zbiorników wodnych, oraz na terenach o wysokim stanie wód gruntowych

TWOJE PODDASZE POTRZEBUJE IZOLACJI?