Ocieplanie Pianą Pur Częstochowa

Setpur to profesjonalna firma oferująca usługi ocieplanie Pianą Pur także w Częstochowie. Zapewniamy wysoką jakość usług i innowacyjne podejście do termicznej izolacji. Ocieplenie pianką PUR zapewni Ci trwałość i oszczędność energii. Wybierz Setpur i przekonaj się o jakości naszych usług przy ocieplaniu pianą PUR w Częstochowie.

Profesjonalne ocieplenia i izolacje w Częstochowie - zadbaj o komfort i efektywność energetyczną:

Pianowanie poddasza to izolacja cieplna nałożoną metodą bezpośredniego natrysku kompozycji poliuretanowej na powierzchnię przegrody cieplnej. Metodą tą uzyskujemy ocieplenie bez otwartych przekrojów tj. bez mostków termicznych, czyli bez strat ciepła.

W zależności od stosowanego materiału izolującego ciepło są to straty rzędu 30% do 50 %. Straty ciepła z otwartych przekrojów należy odliczyć od oporu cieplnego przegrody.

Ocieplenie poddasza pianą jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii hydrodynamicznego mieszania dwóch komponentów pod ciśnieniem w dyszy pistoletu. Tam dochodzi do właściwego zmieszania reagujących komponentów. Reakcja chemiczna zaczyna się od razu i wytworzenie gotowej piany trwa do 10 sekund od zmieszania w dyszy pistoletu. Ciśnienie  wypycha materiał już w pierwszej sekundzie z dyszy, następnie instalator ręcznie skierowuje strumień na izolowaną powierzchnię. Przyrost piany możliwy jest dzięki reakcji komponentów grup reaktywnych NCO  z cząsteczkami wody  zawartych  w kompozycji. Reakcja ta jest ściśle obliczona przez inżynierów chemicznych . 

Nagły przyrost objętości piany sprawia iż możliwe jest zamknięcie wszelkich szczelin, zwłaszcza na murłatach czy w kalenicy.  To tu straty ciepła są największe kiedy  na zewnątrz wieje silny i zimny wiatr. Piany skutecznie odbijają wiatr działając wiatrochronnie. Ta zaleta sprawia, iż powietrze wewnątrz przegrody nie miesza się z tym z mieszkania, nie występują w przegrodzie zjawiska punktu rosy, gdyż piana skutecznie odizolowuje obie strony przegrody cieplnej. 

Jeśli uznajemy, że drewno jest dobrym materiałem budowlanym powszechnie uważanym za tzw. “oddychalne” to możemy do niego porównać inne materiały budowlane. Często aby to zrobić w tym przypadku stosuje się parametr dyfuzji, który dla drewna wynosi 60. Piany otwarto komórkowe mają ten parametr na poziomie 4 a zamknięto komórkowe na poziomie 60. 

 Nie ma jednak Polskiej Normy lub Europejskiej, która definiuje „oddychalność” materiałów budowlanych zwłaszcza w przegrodach cieplnych. Nie można jednocześnie jednoznacznie powiedzieć, że każdy materiał, który ma inną dyfuzję niż drewno jest lepszym lub gorszym materiałem termoizolacyjnym, bo decyduje o tym wiele więcej względów np. sposób instalacji.

Jakość pian jako materiał termoizolacyjny jest kontrolowana zgodnie z przepisami zawartymi w normach europejskich. Są to regulacje opisujące wymagania jakościowe produktów stosowanych. Są one wspólne na terenie całej Europy. Każdy produkt, który je spełnia otrzymuje znak CE, producent zobowiązany jest zadeklarować certyfikatem zgodności z CE swoje produkty. 

Dzięki tym procedurom piany spełniają więcej wymagań niż inne materiały. Badania starzeniowe są szczególnie istotne dla jakości. Dzięki nim wiemy, co będzie zmieniać się w czasie i o ile. Nie każdy materiał izolacyjny posiada takie badania.

Czy wiesz, że w tym roku cena usługi pianowania jest najniższa? nawet o połowę niższa od innych materiałów z usługą. Najwięcej zyskasz z pianą, nie zapomnij o dopłatach np. czyste powietrze i odzyskaj część kosztów.

Problemy z dachem z papy zauważa się zwykle kiedy przecieka. Woda, która przedostaje się w konstrukcje  dachu powoduje straty. Często trzeba zdejmować mokrą termoizolację, popsute regipsy czy suszyć odeskowanie. Tego można uniknąć, sprawdzając dach raz na 6 miesięcy i wizualnie porównywać zmianę stanu poszycia względem pierwszego stanu.

Spękania papy, bąble, krusząca się warstwa izolacji to ostatni moment na reakcję i poprawę stanu. Dokładanie kolejnej łaty, warstwy i lepiku to cerowanie dachu. Rozwiązaniem jest zastosowanie podstawowej warstwy piany 3 cm grubości i membrany anty UV nanoszonych metodą natryskową. Piana skonsoliduje spękaną papę, wzmocni ją i wypełni szpary,  odizoluje od ciepła promieni słonecznych, dzięki czemu papa przestanie się rozszerzać i kurczyć ze zmianami temperatury. Papa nagrzewa się w słońcu nawet do 70 st. C. Piana to zatrzyma, już 3 cm grubości sprawią, że cały strop będzie miał właściwą temperaturę a sufit w mieszkaniu przestanie być gorący. Odwrotnie zimą, wtedy przestanie przemarzać mur i ciepło w pokoju utrzyma się do rana.

Instalacja piany może trwać 1 dzień jeśli jest to powierzchnia do 200m2. Jeśli użyjemy membrany anty UV to gwarancja na trwałość powłok i właściwości jest na min. 10 lat.

Naprawy uszkodzeń piany są szybsze i bezpieczniejsze niż papy ze względu na brak zagrożeń pożarowych. Zwykle są to miejscowe mechaniczne defekty, żaden materiał nie jest idealny.

Współczesne standardy budownictwa muszą zakładać garaż, jednak często niepoważnie traktuje się ocieplenie sufitu garażu, wtedy podłogi pomieszczeń powyżej są problematyczne. Często zimą występuje przemarzanie lub wzrasta zużycie energii cieplnej do ogrzania tych pomieszczeń. Podobna sytuacja jest z fundamentami. Tutaj jest jeszcze problem wilgoci. 

Izolujemy te miejsca pianą zamknięto komórkową, najczęściej 5 cm. Czy to dużo? Tak,  4 cm jest w zamrażarce, tej samej piany. Metoda pianowania pozwala uzyskać ciągłą i szczelną izolację, bez szczelin, dziur, wypełnień montażówką. Zamknięto komórkowa piana jest też hydroizolacją, zastosowana na fundamentach nie nasiąka wodą.

Aby zamówić pianę na fundamenty, zainstaluj przed nią impregnację na ścianę, aby odciąć wilgoć. Dzięki temu ściana będzie bardziej sucha na zewnątrz. Wilgotność ściany jest istotna i ważne dla nas jest, aby była możliwie niska.

Koszt takiej izolacji może być porównywalny do standardowych materiałów izolacji cieplnej na fundamenty, których grubość nie jest mniejsza niż 10 cm.

Aktualnie wymagania ustawodawcze czy wpływ ekologi na decyzję z poprawą energetyczną obiektów niespełniających parametrów energetycznych nie są aż tak motywujące jak pędząca inflacja i wzrastające ceny energii. Wszyscy już mają panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.

Pianowanie hal i magazynów działa zwłaszcza zimą , potęgując oszczędności związane z opłatami za energię. 

Zastosowanie 5 cm piany zamknięto komórkowej na dach od zewnątrz oraz membrany anty UV zadziała lepiej  niż  izolacja w zamrażarce gdzie jest 4 cm tej samej piany. Jednocześnie zapewniona będzie hydroizolacja. Blacha pod spodem przestanie pracować i korodować. Beton przestanie pękać, przegrzewać się i przemrażać.

Stara papa wiekami naprawiana to problem, bo jest jej coraz więcej i robi się zbyt ciężka dla konstrukcji. Ściąganie papy i utylizacja to kolejny koszt. Pianowanie jest szczególnym rozwiązaniem, unikamy kolejnych warstw papy, ciągłych napraw, przecieków. Gwarancja na 10 lat minimum.  

Usługi wykonujemy w okresie wiosenno letnim. 

500 m2 izolacji pianą trwa 3-5 dni.

  • cena ocieplania pianą zamkniętokomórkową ścian – od 8 zł / 1cm / m2
  • cena ocieplania poddasza pianą – od 60 zł / 20cm / m2
  • termoizolacja dachów pianą zamkniętkomórkową – ceny – od 15 zł / 1cm / m2
  • hydroizolacja dachów – od 60 zł / m2