Ocieplanie Pianą Pur Lubin

Setpur to profesjonalna firma oferująca usługi ocieplanie Pianą Pur także w Lubinie. Zapewniamy wysoką jakość usług i innowacyjne podejście do termicznej izolacji. Ocieplenie pianką PUR zapewni Ci trwałość i oszczędność energii. Wybierz Setpur i przekonaj się o jakości naszych usług przy ocieplaniu pianą PUR w Lubinie.

Profesjonalne ocieplenia i izolacje w Lubinie - zadbaj o komfort i efektywność energetyczną:

Celem ocieplenia poddasza pianą poliuretanową jest Twój komfort cieplny, trwałość i skuteczność tej technologii zaspokoi wszelkie potrzeby w zakresie termoizolacji. Jakość ta możliwa jest do osiągnięcia dzięki zastosowaniu technologii metody hydrodynamicznego natrysku proporcjonerami ciśnieniowymi oraz inżynierii chemicznej poliuretanów. Uzyskanie spienienia jest możliwe  dzięki reakcji komponentów ze ściśle określoną ilością wody w kompozycji lub dzięki zastosowania poroforu o skuteczności cieplnej  lepszej niż powietrza.

Niewymierną zaletą metody jest zmiana objętości reagującej kompozycji poliuretanowej zachodząca na powierzchni izolowanej. Nagły przyrost objętości sprawia, iż wypieniający się produkt uzupełnia każdą szczelinę , w ten sposób możemy uzyskać przegrodę cieplną bez mostków termicznych, otwartych przekrojów, przewiewów, szczelin i wszelkich niedokładności.

Ciągłość izolacji jest właściwością charakterystyczną dla pian, której żaden inny materiał nie posiada. 

Wiedząc to możemy w skuteczny i trwały sposób ocieplić poddaszę stosują pianę poliuretanową. Na poddasza stosujemy głównie piany o otwartej strukturze celek. Komórki mikropęcherzyków posiadają przejścia pomiędzy sąsiadującymi komórkami, uzyskuje się je głównie w czasie reakcji kompozycji na skutek przemiany wody w parę. Wszystko to dzięki wydzielaniu się ciepła z reakcji egzotermicznych. Synergia tych procesów prowadzi do wytworzenia izolacji ze spienionego poliuretanu bezpośrednio na powierzchni ocieplanej.

Otwarte komórki zmieniają dyfuzję piany dla gazów  w taki sposób, aby  stosowanie jej z innymi materiałami budowlanymi nie stanowiło bariery, zwłaszcza przy stosowaniu z drewnem. Współczynnik dyfuzji dla drewna wynosi około 60, dla paroizolacji więcej niż 1000, dla piany otwarto komórkowej 4 a dla pian zamknięto komórkowych też około 60. W pianach to działa!

Każdy dach po upływie czasu starzeje się i trzeba go naprawiać. Powszechnie wiadomo, iż większość dachów w naszym kraju jest pokrytych papą. Jej koszt jest względnie niski, ale użytkowanie wymaga konserwacji i napraw, z wiekiem częstszych.

Aktualnie możliwe jest zastosowanie metody, która odmieni komfort użytkowania nieruchomości, skutecznie zapewni hydroizolację i poprawi efektywność energetyczną obiektu. Pianowanie powierzchni papy to metoda na naprawę dachu z papy, raz na całe życie budynku, gwarancja na parametry co najmniej 25 lat od producentów pian. 

Zastosowanie już 3 cm piany oraz membrany anty UV solidnie zabezpiecza dach przed dalszą utratą parametrów, przeciekami i kosztami utraty ciepła oraz kosztami napraw niszczonego przez wodę i temperaturę obiektu.

Jeśli mieszkasz w kwadraciaku ze stropodachem wentylowanym wypełnionym szlaką to wiesz tak jak my, jak bardzo gorąco jest latem pod Twoim dachem kiedy słońce rozgrzewa papę i cały dach. Zimą odwrotnie. Da się żyć? Z wiekiem coraz ciężej. Proponujemy to zmienić, nawet w jeden dzień. Na resztę życia budynku, piany są z poliuretanu, czyli z polimeru stosowanego również w materacach czy gąbkach  i w kontakcie z wodą, czy powietrzem wykazują trwałość parametrów. Tego samego rodzaju piany posiadasz już w lodówce i zamrażarce, jak dobrze izolują temperaturę w zamrażarce z – 23 w środku i 20 na zewnątrz? Tam jest tylko 4 cm takiej piany, którą pianujemy dach.

Zimne stropy od piwnic lub od strychu to problemy, jakie rozwiązuje skuteczne ocieplenie. Każda z metod oferuje ocieplenie tych miejsc jednak okazuje się po czasie, że nieskutecznie. Walka z prawami fizyki kończy się niepowodzeniem, wynika to stąd, iż mostki termiczne, luźno ułożony materiał są aplikowane w sposób nieciągły. Pianowanie stropu to aplikacja, która wyróżnia się właśnie bezstratną metodą izolacji. Ciepło nie ma, którędy uciekać, zostaje wewnątrz pomieszczenia. Odpowiednia dyfuzja zapewnia właściwą współpracę z innymi materiałami budowlanymi. O skuteczności 3 cm piany zamknięto komórkowej niech świadczy fakt, iż przy tej grubości piany położonej na blachę garażu uzyskujemy izolację odcinającą punkt rosy!  

Rewitalizacja budynków, podnoszenie efektywności energetycznej, dostosowanie do przepisów wreszcie oszczędzanie energii cieplnej, a także elektrycznej prowadzi inwestora do wyboru właściwego materiału izolacyjnego do stosowania w swojej nieruchomości.

Inwestorom dostarczamy produkt znany w stosowaniu tak długo jak innych materiałów, ale przebadany i znormalizowany znacznie bardziej i dużo wcześniej. Piany poliuretanowe są materiałem izolacyjnym badanym pod kątem zmian parametrów względem starzenia w czasie, certyfikaty CE i deklaracje producentów oparte są o parametry, jakie istnieją po starzeniu, a nie jak gdy są nowe – stąd producenci dają gwarancję na parametry aż 25 lat.

Czy masz taką wiedzę o innych materiałach? 

Uzyskanie poprawy energetyczności obiektu jest łatwiejsze z materiałem, który nie traci swoich właściwości i nie traci energii przez otwarte przekroje. Wszelkie łączenia warstwowe czy międzywarstwowe to miejsca nieocieplone stanowiące powierzchnię mostków termicznych. Jak dużo może być takich miejsc w dachu hali? Ile ciepła tj. opału tj. CO2 tj. pieniędzy ucieka tędy? Naprawimy to!

Najszybciej i najkorzystniej jest wykonać 4 cm piany zamkniętokomórkowej dla hal do poprawy efektywności energetycznej, to tyle piany co w zamrażarce!

  • cena ocieplania pianą zamkniętokomórkową ścian – od 8 zł / 1cm / m2
  • cena ocieplania poddasza pianą – od 60 zł / 20cm / m2
  • termoizolacja dachów pianą zamkniętkomórkową – ceny – od 15 zł / 1cm / m2
  • hydroizolacja dachów – od 60 zł / m2