Ocieplanie Pianą Pur Wałbrzych

Setpur to profesjonalna firma oferująca usługi ocieplanie Pianą Pur także w Wałbrzychu. Zapewniamy wysoką jakość usług i innowacyjne podejście do termicznej izolacji. Ocieplenie pianką PUR zapewni Ci trwałość i oszczędność energii. Wybierz Setpur i przekonaj się o jakości naszych usług przy ocieplaniu pianą PUR w Wałbrzychu.

Profesjonalne ocieplenia i izolacje w Wałbrzychu - zadbaj o komfort i efektywność energetyczną:

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie obecne są również w ociepleniach. Pianowanie jest jednym z tych rozwiązań. Wkrótce rozwiązanie to będzie dominującym w świetle zmian, jakie wymuszają na nas procesy postępującej degradacji środowiska naturalnego. Już dziś wiemy, że złe zarządzanie zasobami naturalnymi i marnotrawienie energii zwłaszcza z paliw kopalnych prowadzi do zmian klimatycznych. Zapotrzebowanie na prąd i ciepło niemal w całości zaspokajane jest przez węgiel. Cena węgla stała się niestabilna przez braki tego surowca na rynku. Oszczędzanie energii jest niezbędne. Ile możemy zaoszczędzić przez ocieplanie poddasza pianą?

Po pierwsze to czas aplikacji – szybko i skutecznie. Już w 5 do 10 sekund wytwarzamy gotową warstwę termoizolacji. Piana powstająca w wyniki reakcji chemicznej dwukomponentowej kompozycji. Na skutek katalizowanej mieszaniny reaktywnych grup chemicznych powstaje polimer poliuretanowy. Niezwykle trwały związek, bardzo odporny na oddziaływanie tlenu, wilgoci i temperatury. Oddziaływanie promieni słonecznych powoduje degradację polimeru. Konieczna jest zatem ochrona anty UV w miejscach nasłoneczniony, ale takich miejsc na poddaszu prawie nie ma.

Po drugie to skuteczność uzyskana przez precyzyjną aplikację. Rosnąca piana wchodzi wszędzie, wypełnia każdą szczelinę. Nie ma drugiego takiego materiału. Ta właściwość sprawia, że pianowanie jest bez strat ciepła, bez mostków termicznych i otwartych przekrojów. Zatrzymuje wiatr, zwłaszcza zimą – nie dopuszcza do wymiany powietrza w przegrodzie i wychłodzeniu pomieszczeń przez nieuszczelnione murłaty czy kalenice. Czy też wam wieje chłód z gniazd 220V ? Czy tylko tam? Jaką temperaturę mają te miejsca? 

Po trzecie koszt. Stało się, piany są najtańsze. Nie tylko przez wzgląd na długoterminową inwestycję, ale na koszt pracy i materiałów. Dodatkowo dofinansowania rządowe i europejskie. 

Układanie izolacji z płyt czy rolek prowadzi do nieregularnego rozmieszczenia grubości, straty ciepła z mostków są większe niż zysk z dodanego oporu cieplnego już od trzeciej warstwy takiej izolacji. Okazuje się, że aby uzyskać parametry rzeczywiste w przegrodzie na poziomie U=0,15 trzeba uwzględnić te straty. Izolacja poddasza poprzez pianowanie temu zapobiega. Brak strat ciepła to komfort i jakość. Płacisz za konkretne parametry, które dostajesz realnie na poddaszu, a nie na papierze. Sprawdź Certyfikaty CE od producentów, podają współczynniki zbadane dla każdej grubości. Badania starzeniowe potwierdzają trwałość tych parametrów, dlatego producenci mogą spokojnie udzielać 25 letniej gwarancji na parametry.

Klasyczne izolacje dachów z papy są coraz częściej zastępowane współczesnymi materiałami.

Dzięki zastosowaniu materiałów odpornych na niskie temperatury możemy użytkować dach przez lata bez  rozszczelnień, pęknięć, degradacji. 

Jednym z tych materiałów jest piana poliuretanowa. Zastosowana na dach z papy pozwala na trwałą ochronę przed wodą i ciepłem przez cały rok. Stabilność wymiarów w szerokim zakresie temperatur, najlepszy współczynnik izolacji termicznej, absolutna szczelność  to właściwości, które klasyfikują ten materiał w klasie premium. Aktualnie nie ma lepszego materiału na naprawę dachu z papy. Potwierdzają to badania ITB i klasyfikacja Broof dla systemu piana i membrana anty UV.

Kamienice, budynki połączone nad garażem, a także stropy są często przechłodzone, ponieważ szybko tracą ciepło. Poprawa efektywności energetycznej takich obiektów nie jest łatwa z wykorzystaniem klasycznych materiałów termoizolacyjnych. Często skosy kamienic zrobione są z belek o niskim przekroju, a dachówka jest położona bez membrany. W takiej sytuacji docieplanie stropów poprzez natrysk piany bezpośrednio na dachówkę jest niemożliwy. Rozbieranie dachówki i przekładanie z membraną jest drogim rozwiązaniem. Dlatego możemy zaproponować pianę na strop lub w strop . Stosując pianę zamkniętokomórkową dodatkowo usyskamy wzmocnienie stropu.

Proponujemy rozwiązania dostosowane do powierzchni. Możemy użyć pian natryskowych jak i wlewowych.

Stare obiekty przemysłowe często zaniedbane i w złym stanie technicznym czasami są przywracane do kondycji do różnych celów głównie z powodów ekonomicznych. Pianowanie w przemyśle to w tym wypadku idealny wybór, ponieważ łatwo jest na nich zastosować pianę i poprawić efektywność energetyczną . Piany zamkniętokomórkowe skosolidują powierzchnie spękane i kruche nadając im nową formę.

Czas prac związanych z pianowaniem jest stosunkowo krótki, efekty po pianowaniu natychmiastowe.

Jedną z najczęstszych prac jest natrysk piany na dachy ze starej płyty łączonej metodą na zamki, często rozszczelniają się i tracą parametry. Tylko 3 cm grubości piany oraz membrana naprawią sytuacje i przyniosą korzyści. Dodatkowo zatrzymana jest korozja dachu. Nie ma innej metody bezpiecznej i trwałej. Klejenie płyt czy membran często kończy się niepowodzeniem a zainwestowane pieniądze są zmarnowane.

  • cena ocieplania pianą zamkniętokomórkową ścian – od 8 zł / 1cm / m2
  • cena ocieplania poddasza pianą – od 60 zł / 20cm / m2
  • termoizolacja dachów pianą zamkniętkomórkową – ceny – od 15 zł / 1cm / m2
  • hydroizolacja dachów – od 60 zł / m2